Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як повернути переказ, якщо не туди відправили

Як повернути переказ, якщо не туди відправили

 

Цифровізація банківських програм з одного боку дуже зручна для користувачів. Але, з іншого боку, підвищує шанс на помилку. Банально введена неправильно цифра може позбавити значну суму грошей. І не всі знають, що їх можна повернути назад. Адже цю функцію пропонують усі великі банки.Що робити, якщо помилились у платежі

Найчастіше люди помиляються у переказах, коли вводять дані вручну. Щоб уникнути цього, намагайтеся копіювати дані з програм або переходити безпосередньо за посиланням для оплати. Наприклад, в елслотс є спеціальні посилання для поповнення ігрового рахунку.

Але якщо потрібно поповнити рахунок, вводячи цифри вручну, наприклад при поповненні телефону? Тоді справді можливі помилки. Що робити:

  • зв'яжіться з оператором та повідомте ситуацію;
  • у додатку залишилися дані платежу, у вас можуть запросити скрін;
  • після цього оператор має переказати гроші на правильний номер.

Складнішою може бути ситуація, якщо користувач помилився в номері рахунку. Наприклад, при спробі оплатити за товар. Якщо людина ввела неіснуючий номер, гроші не підуть або відразу повернуться. Особливо зручно, якщо переказ здійснюється в межах одного банку, де видно дані отримувача. Можливість помилки таким чином мінімальна.

Але якщо користувач переказує гроші в інший банк, він може не бачити дані одержувача. І знатиме лише номер рахунку. Якщо одержувач так і не дочекався надходження коштів, потрібно терміново повідомити про це банк. Служба підтримки запросить дані платежу. Якщо гроші ще не переказані до іншого банку, їх можуть просто повернути на рахунок.Що робити, якщо помилково переказали гроші не туди

Якщо кошти вже пішли у невідомому напрямку, можна спробувати їх повернути. Насамперед потрібно звернутися до свого банку та повідомити про проблему. Швидше за все, вони не зможуть допомогти, якщо кошти вже були списані з рахунку в цьому банку і надійшли на рахунок до іншого банку. Але запит буде зафіксовано і його можна буде використати надалі.

Наступним кроком буде звернення до банку отримувача. Дізнатися, який саме це банк можна за номером рахунку або картки. Як правило, для повернення коштів потрібно написати заяву у відділенні банку, додавши до неї документи, що засвідчують проведення платежу. Ось тут і знадобиться витяг з вашого банку. Після того, як служба безпеки вивчить питання, вони зв'яжуться з одержувачем платежу та надішлють йому прохання повернути кошти. Якщо людина згодна повернути гроші, банківські співробітники підкажуть їй, як це зробити. На жаль, без згоди повернути гроші можна лише через суд.

Якщо одержувач відмовиться повернути гроші, то його можна притягнути до відповідальності. За законом він має повернути гроші, куди немає права. Зазвичай уже однієї загрози потрапити під суд достатньо, щоб людина добровільно повернула гроші. Але якщо ні, тоді справді доведеться подавати позовну заяву. Суд буде на боці відправника, такі прецеденти траплялися неодноразово, тож хоч процедура та неприємна, отримати гроші через суд можна.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: платежі, переказ, поповнити рахунок, банківський переказ, переказати гроші

Добавить в: