Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Домініка Кіреєва на старості літ загримить за грати

Домініка Кіреєва на старості літ загримить за грати

 

Прилуцький міськрайонний суд присудив 5 років позбавлення волі 60-річній прилучанці Домніці Кіреєвій, котра на сво­їй сторінці в соцмережах поширювала матеріали з виправдовуванням ро­сійської агресії та вихва­лянням бойовиків так зва­ної "Днр”. Три роки то­му жінка вже попадалася на аналогічних діях. Тоді їй дали рік умовно. Строк засуджена відбула тихо­мирно, тож судимість по­гасили. Та, видно, жит­тя її так нічого й не навчи­ло, раз знову опинилася на лаві підсудних. Тепер єдина надія Кіреєвої — на апеляцію.Домініка Кіреєва — уроджен­ка молдовського міста Фалешти. В Україну переїхала в 1981-му. Вдова. Про це вона відкрито зазначає на своїй сторінці у фейсбуці. Так само відкрито Домініка поширювала і проросійські матеріали у своєму іншому профілі — в “Однокласниках” (російській соцмережі, яка блокується україн­ськими інтернет-провайдерами).

Уперше правоохоронці зацікави­лися Киреєвою у 2019-му, коли дізналися, що на її сторінці розмі­щено два відверто проросійських дописи. Їх Кіреєва не писала влас­норучно, а побачила в російських групах комуністичної спрямова­ності і поставила лайки. За алго­ритмом соцмережі всі вподобані дописи автоматично розміщують­ся на сторінці користувача. Тож вони зразу з'явилися на сторін­ці Домініки і всі її друзі (у спис­ку близько 200 чоловік) побачили ці тексти.

У першому виправдову­валася “законність” псевдовиборів у так званих “днр” та “лнр”, а в другому говорилося, що не росія, а Україна влаштувала провокацію з кораблями в Керченській прото­ці і навмисно ввела воєнний стан у прикордонних областях, а також у тексті були заклики до пова­лення української влади задля “світлого майбутнього”. Кіреєву судили у 2020-му році - за ч. 2 ст. ст.109 ККУ (публічні заклики до повалення конституційного ладу). Їй світило до трьох років позбавлен­ня волі, але на перший раз суд­дя пожалів жінку — дав рік з іспи­товим строком. Та тільки-но цей термін минув, Домініка знову по­чала “чудити”. Зокрема взялася підписувати дивакуваті онлайн-петиції до Президента України.

В одній із них проточувалося до­биватися від США компенсацій за нібито “створення і поширення коронавірусу”, а також вимагати “за­криття влаштованих у світі біолабораторій, особливо на території України” (знайомий наратив, чи не так?) В інших петиціях главу нашої держави закликали добровільно подати у відставку, повернути ста­рі тарифи на газ тощо. Втім жодна із петицій не забрала й сотні голосів (при мінімально необхідних для розгляду 25 тисячах).

А вже після початку повномасштабної війни у квітні-травні 2022-го, на сторінці Кіреєвої в “Од­нокласниках” з’явилося кілька відеозаписів, у яких схвалювало­ся вторгнення рашистів, окупа­ція українських земель і дії те­рористів із так званої “днр”. Усе було точнісінько, як і минулого ра­зу. Пенсіонерка ставила вподобайки в проросійських групах і допи­си автоматично розміщувалися на її сторінці. Слідчі відкрили кримі­нальне провадження 29 березня цього року, а вже за два тижні об­винувальний акт передали до суду. Цього разу Кіреєвій інкримінували частини 2 і 3 статті 436-2 ККУ, яка стосується глорифікації (прославляння та виправдовування російської агресії). Стаття відносно нова, бо запровадили її лише ми­нулого року.

За сукупністю Кіреєвій загрожувало від 5 до 8 років тюрми (з конфіскацією майна або без такого).

На суді вона визнала свою вину, розкаялася. Сказала що нібито перебувала під впливом різних політичних шоу, але тепер повністю на боці України.
Зважаючи на вік обвинуваче­ної та її каяття, суд обрав пенсіо­нерці мінімальне покарання — 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Присудити менше (в окремих випадках Кримінальний кодекс це дозволяє) або замінити покарання іспитовим строком суд­дя не наважився.

- Я вже готую апеляцію, подаватимемо її обов’язково, запев­няє адвокат Кіреєвої Олександр Басенко. - 3 процесуальної точки зору в нас претензій немає. Втім, враховуючи поважний вік моєї підзахисної, а також той факт, що вона непублічна особа і її дії жодних наслідків не мали (та й не могли мати), я вважаю таке покарання занадто суворим.

- Але ж Домініка вже притя­галася до відповідальності за схожі дії...
- Де-юре вона несудима, їй погасили ту судимість.

Запобіжного заходу суд пенсі­онерці не обирав. Тож принаймні до винесення вердикту Чернігів­ським апеляційним судом вона залишатиметься на волі. А як бу­де далі — залежить від того само­го вердикту.

Джерело: газета “Гарт”, Юрій Нікітін

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кіреєва, Прилуки, глорифікація

Добавить в: