Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Чернігівщині «розбушувалися» шахраї

На Чернігівщині «розбушувалися» шахраї

 

Усього за два перших тижні вересня пройдисвіти ви­дурили в мешканців Чернігівщини понад пів мільйо­на (!) гривень. Їх не обходить той факт, що триває ві­йна і чимало людей заледве зводять кінці з кінцями. Лиходіям головне, аби їм було на «хліб з маслом». Для цих цілей вони не лише послуговуються перевіреними схемами, а й придумують нові. На одну з них днями і попалася 40-річна чернігівка.Фото з сайту "Вечірній Київ"

4 вересня жінці зателефонува­ла невідома, представилася оператором мобільного зв'язку і пояс­нила, що через обстріл нібито було пошкоджено «вишки», тож незаба­ром мобільний зв'язок погіршить­ся, а то й взагалі зникне. Після мого запропонувала «вихід із ситуації»: підключити роумінг і тимчасово пе­рейти на іншого оператора. «Умо­ви вашого тарифного плану збе­режуться, тож доплачувати не до­ведеться», — заспокоїла псевдо-операторка. І додала: треба лише слідувати її вказівкам і продикту­вати одноразовий пароль, який надійде в смс-повідомленні. Що чернігівка і зробила. А вже за се­кунду її номер було заблокова­но. Як з'ясувалося, лиходійка переотримала доступ до банківських карток чернігівки. Жертва кинулася відновлювати доступ до сім­ки, втім, поки вона це робила, на її ім'я встигли оформити кредит на 70 тисяч гривень і перевести гро­ші на іншу картку. Бідолашній нічо­го не залишалося, як звернутися в поліцію.

На Чернігівщині це перший випадок за такою схемою. Та, певно, не останній, бо на слід зловмисниці поки що не ви­йшли. Тож будьте обачні!

Тим часом у фаворі шахраїв залишаються давні схеми, такі як «Ваш родич у біді» або «Ваш банків­ський рахунок заблоковано». Лю­ди, на жаль, ведуться, тож деякі ду­рисвіти навіть не намагаються ви­гадати щось нове. Так, пенсіонер із Прилук клюнув на дзвінок нібито від своєї дочки. По той бік слухавки слізним жіночим голосом шахрай­ка повідомила «батьку», що випад­ково вдарила дверима дитину в су­пермаркеті і їй на операцію термі­ново потрібно 5 тисяч гривень. І назвала номер картки. Схвильова­ний чоловік перерахував гроші і лише після цього передзвонив доч­ці на її мобільний. Втім замість слів подяки почув подив. Тоді й зро­зумів, що його обдурили.

А ось 49-річна прилучанка, 45-річний мешканець Носівки, 63-річна мешканка Прогреса Кіптівської громади та 45-річна чернігівка стали жертвами псевдобанкіра. Аферист телефоном повідомив, що їхні банківські картки заблоко­вано, і попросив назвати реквізи­ти, щоб «розблокувати рахунки». У результаті потерпілі недорахували­ся 100 тисяч, 70 тисяч, 51 тисячі та 10 тисяч гривень відповідно.

Ще двоє чернігівців (одно­му 50 років, другому 22) попали­ся на «фішингові» сайти — тоб­то замасковані під справжні. Чоло­віки збиралися придбати велосипед та кросівки на сайті оголошень і зв'язалися з продавцем. Той надіслав їм посилання, де нібито мож­на оформити доставку. Обоє вве­ли свої конфіденційні дані з банків­ських карток. Уже за хвилину з од­ного рахунка зникло 14 тисяч гри­вень, а з другого — 30 тисяч. Утім цей шахрай принаймні заморочив­ся над створенням підробного сайту. Інші ж просто виманюють передоплату за товар і «кидають» на­ївних покупців. У тренді фейкові оголошення з продажу дров які шахраї публікують у місцевих гру­пах у фейсбуці.

Саме через такий «трюк» подружжя з Крутівської громади (Ніжинський район) за­лишилося без 6 тисяч гривень. А ще одна мешканка Бобровиці «подарувала» махлярам 5 тисяч гри­вень.

Та найбільшу суму серед усіх ошуканих втратив пенсіонер із Євминки Остерської громади (Козелеччина). На умовах анонім­ності чоловік погодився розповісти нам, як усе було:
- Я хотів придбати собі два невеликих трактори, що були у вжитку. Переглядав в Інтернеті різні варіанти. І тут на сайті Prom.ua натрапив на, здавалося б, ви­гідну пропозицію. В оголошенні було виставлено на продаж і вели­кі, і малі трактори. Мене зацікави­ла модель «Володимирець».

Про­давець сказав, що трактори хоч і не першої свіжості, проте в хоро­шому стані. Обіцяв віддати обидва за 155 тисяч гривень. Низька ці­на мене не здивувала, адже товар вживаний. Тож я погодився. Тоді продавець скинув мені реквізити для оплати. Якби це був просто номер банківської карти, то мене, мабуть, це насторожило б. Але ж він прислав реквізити своєї орга­нізації. Частину обумовленої суми я перевів як передоплату. Тоді про­давець запевнив, що фури з това­ром уже виїхали до мене і пригро­зив: «Якщо не сплатиш повної вартості — то накажу фурам роз­вернутися». Після цього я сплатив решту грошей, та на зв'язок про­давець більше не вийшов. Тепер я сам не свій від переживань. Наді­юсь, що поліцейські таки знайдуть негідника, адже йому дісталися всі мої заощадження...

За всіма згаданими фактами слідчі відкрили кримінальні прова­дження за статтею 190 ККУ (шах­райство). В залежності від су­ми здобичі і використаної схеми зловмисникам світить від 34 ти­сяч гривень штрафу до 12 років тюрми. Звісно, якщо хоч когось із них упіймають.

Джерело: газета “Гарт” від 14.09.2023 , Олексій Прищепа

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: шахраї

Добавить в: