Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Прилуках статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій вже отримала 101 особа

У Прилуках статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій вже отримала 101 особа

 

Чимало дітей в Україні, замість щасливого життя пережили усі жахіття війни. Держава забезпечує їх соціальний захист наданням статусу, яка постраждала, внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Право на його отримання мають діти, які під час воєнних дій не досягли повноліття і зазнали фізичного чи психологічного насильства. Такий статус для своїх дітей у м.Прилуки люди оформлюють у Центрі соціальних служб, на руки при цьому видають документ під назвою "Висновок оцінки потреб сім'ї".

Як розповіли у Центрі спочатку працівники центру здійснюють перевірку потреб сім'ї і потім робиться висновок про те, постраждала ця дитина від психологічного насильства чи ні. Станом на 12 вересня 2023 року, оцінок потреб сімей було здійснено 308, а це більше ніж 400 дітей.

На сьогодні уже майже 3000 родин записались на прийом до Прилуцького Центру соціальних служб для здійснення оцінки потреб сім'ї. Таким чином запис ведеться уже на червень 2025 року.

Висновок оцінки потреб сім'ї готують протягом 5 робочих днів. Далі з цим документом потрібно звернутися до служби у справах Прилуцької міської ради. Уже там треба написати заяву про отримання статусу.


Як розповіла Людмила Кулій начальниця служби у справах дітей Прилуцької міської ради, статус має назву "Дитина, яка постраждала, внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів". Тобто констатується факт того, що дитина зазнала будь-якого виду насильства під час повномасштабного вторгнення. Під цю категорію підпадають практично всі діти Чернігівської області, проте, зовсім нещодавно пройшли зміни. Так, раніше, відповідно до наказу Міністерства з питань інтеграції тимчасово окупованих територій України, щодо Чернігівської області було прописано так, що це всі діти, які перебували на території області з 24 лютого по 3 квітня 2022 року. Якщо ж брати Прилуцьку громаду, то тепер цей термін змінився з 25 лютого до 1 квітня 2022 року.

Фактично отримання статусу дитини, яка постраждала, внаслідок воєнних конфліктів покладено на службу у справах дітей, каже Людмила Кулій. Після проходження всіх юридичних процедур, дані про таких дітей потім заносяться до єдиної української бази "Діти", де є перелік дітей усіх пільгових, кризових категорій.

Тож, для отримання такого статусу потрібно написати заяву, до неї додати Висновок оцінки потреб сім'ї, копію про свідоцтва про народження дитини, витяг про реєстрацію та копію паспорта заявника. Заключне слово буде стояти за комісією з питань захисту прав дитини. Кожне звернення розглядається на цій комісії і по кожному з них приймається рішення. Потім рішення по дитині приймає виконком, після спливу терміну його отримання, висновок отримує Служба у справах дітей і під підпис видається кожному заявнику. Зазвичай, термін отримання - 10 днів, термін розгляду - 30 днів.

Поки що на державному рівні обдумується, які пільги слід надавати таким дітям. На сьогодні у Прилуках статус дитини, яка постраждала, внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів вже отримала 101 особа.Джерело: телеканал "ТІМ"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кулій, статус, діти, Прилуки

Добавить в: