Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Жителі Чернігівської області знаходять боєприпаси і лишають їх собі

Жителі Чернігівської області знаходять боєприпаси і лишають їх собі

 

На тих територіях Чернігівщини, де навесні 2022-го точилися запеклі бої, люди знаходять покинуті гранати, на­бої, міни, вогнепальну зброю. Про­те здавати знахідки в поліцію поспі­шають не всі. Одні залишають їх собі — «про всяк випадок», інші ж намага­ються продати і заробити копійку. Та нерідко і перші, і другі попадаються. Від початку цього року суди нашої об­ласті винесли вже 70 вироків за неза­конне поводження зі зброєю та боє­припасами (ст. 263 ККУ). Стаття вва­жається тяжкою і передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі. Втім судді, розуміючи нинішні реалії, часто йдуть назустріч і дають винуватцям умовні строки. Як-от пенсіонерові з Прилуччини Івану Росовському.На початку березня 2022-го (у розпал боїв на Прилуччині) Іван Петрович перебу вав у дачному кооперативі «Ветеран» по близу Колісників. У лісовому масиві непо далік і знайшов гранату М67 із запалом. Вочевидь, боеприпас загубили українські захисники, оскільки в рашистів таких немає. М67 — осколкова наступальна граната американського виробництва. Її осколки мають забійну силу на відстані до 25 метрів. Утім пенсіонера це не злякало. Він забрав зна­хідку додому. З часом чи то випадково про­говорився про неї, чи то похизувався перед кимось, але факт той, що цього літа про гра­нату довідалися поліцейські. І 18 липня на­грянули до чоловіка з обшуком. Боєприпас вилучили, а щодо Івана Петровича відкрили кримінальне провадження. У суді він пояс­нив, що сховав гранату для самооборо­ни. Розкаявся. Враховуючи поважний вік обвинуваченого, позитивну характеристику за місцем проживання та наявність у нього тяжкої хвороби, прокурор навіть не просив реального строку, а клопотав про умовний. Прилуцький райсуд погодився і днями при­судив пенсіонеру 3 роки позбавлення волі з іспитовим строком в один рік. Крім то­го, Росовського зобов’язали компенсувати витрати на експерта (близько 2 тисяч гри­вень).

Трохи попсував собі біографію судиміс­тю й Олексій Кучерявенко з Городні (ко­лишній райцентр). Наприкінці вересня ми­нулого року на території колишнього аеродрому (що за 4 км. від Городні) він знайшов осколкову гранату РГД-5. Того ж дня пе­реніс поближче до свого дому й закопав у чагарнику. У землі граната пролежала 8 місяців, аж поки в травні Олексій не відкопав її — щоб показати товаришам. Але ті, побачивши гранату, неабияк перелякалися і сказали Кучерявенку забрати її куди подалі. Що він і зробив, віднісши гранату назад у чагарник. Друзі тим часом викликали по­ліцію. Коли правоохоронці приїхали. Олек­сій показав їм сховок. Далі було слідство, а днями — суд. Кучерявенко зізнався, що ви­рішив «притримати» знахідку поблизу дому на випадок повторної окупації. Аби було, чим захищатися від рашистів. Про ско­єне жалкував і пообіцяв більше нічого тако­го не вчиняти. Отримав «стандартних» три роки умовно із іспитовим строком один рік.

Джерело: газета “Гарт” від 07.09.2023, Юрій Нікітін

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: боєприпаси, граната, суди

Добавить в: