Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівець іде в похід Карпатами, щоб зібрати кошти побратимам

Чернігівець іде в похід Карпатами, щоб зібрати кошти побратимам

 

3 вересня п’ятеро протезованих ветеранів вирушили в похід Карпатами, щоб зібрати 10 млн грн для своїх побратимів з 30 ОМБр, 95 ОДШБр, 1 танкової в/ч 1815, Луганського та Краматорського прикордонних загонів. Хлопці додатково несуть мішки з 10 кг піску і за кожен зібраний мільйон скидають по кілограму. За нашу героїчну 1-шу окрему танкову Сіверську бригаду йде чернігівець Євген Смага, який втратив ногу під час оборони Новоселівки у березні 2022 року.Учасники походу «Не втомилися» – Олександр Швецов з Житомира, Євген Смага з Чернігова, Олексій Бурлаков із Шостки, Анатолій Кірда з Києва та Денис Шеренговський із Черкас. Хлопці втратили кінцівки, обороняючи Харківщину, Чернігівщину, Луганщину та Донеччину у різні роки російсько-української війни. Їхня мета – зібрати кошти та довести, що попри поранення, життя продовжується. І вони не втомилися боротися та допомагати побратимам!

Мешканець Чернігова Євген Смага брав участь в обороні Чернігова у лютому-березні 2022 року. Під час боїв поблизу Новоселівки він отримав тяжке поранення, в результаті якого лікарям довелося ампутувати йому ногу. Та Євген не з тих, хто опускає руки. Навпаки, відразу після протезування він починає активно займатися спортом, бере участь у відборі до команди нескорених та бере участь у багатьох заходах для ветеранів війни. Отримавши пропозицію взяти участь у цій акції, він одразу погодився. Адже вважає, що ми не маємо права опускати руки, незважаючи ні на що. І маємо докладати максимум зусиль, щоб допомогти хлопцям, які борються за нашу незалежність і право на життя.

«Нас прямуватиме п'ять чоловік. Організувати таку акцію запропонував Олександр Швецов. Таким чином ми, за підтримки фонду Сергія Притули, долучаємося до збору коштів для бригад, у яких ми проходили службу, – розповів перед походом Євген Смага. – Я буду збирати на нашу першу танкову Сіверську бригаду. Інші хлопці – на прикордонні підрозділи, 95 бригада і 30-ка.


Ми маємо подолати десь 50 км по Чорногорському перешийку. У перший день плануємо пройти 7 км. На другий день трошки буде під гору, то подолаємо 4 км, а на третій день плануємо пройти десь 12 км. Після чого два-три дні будемо підніматися на найвищу точку Говерлу».Із собою в похід хлопці взяли одяг, їжу, зарядні станції для техніки й протезів. Також учасники додатково несуть у своїх наплічниках мішки із 10 кілограмами піску. І за кожен зібраний мільйон скидатимуть по кілограму. Гроші збиратимуть на спеціальні рахунки.

«На плечах будемо нести по 10 кг ваги плюс обладнання і особисті речі, – говорить Євген. – З кожним зібраним мільйоном будемо скидати 1 кг. Мета – зібрати 10 млн, тобто на п'ять бригад по 2 млн. За зібрані кошти плануємо придбати для бригад те, що вони попросять. Те, що найважливіше наразі, найпотрібніше їм. Але про це ще рано говорити. Для початку потрібно зібрати кошти, а потім уже будемо зв'язуватися кожен із своїми побратимами і питати що саме їм потрібно».

Таким своїм вчинком хлопці хочуть показати, що попри поранення, життя продовжується.

На 6 вересня хлопці зібрали вже 3,5 мільйона гривень.

Джерело: che.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Говерла, Смага

Добавить в: