Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » П’ятирічна дівчинка, що випала із вікна багатоповерхівки досі знаходиться в комі

П’ятирічна дівчинка, що випала із вікна багатоповерхівки досі знаходиться в комі

 

П’ятирічна дівчинка, що ввечері третього вересня випала із вікна третього поверху знаходиться в комі. Про це розповіла медична директорка Чернігівської обласної дитячої лікарні Наталія Сергійчик.

Нагадаємо: інцидент стався в багатоповерхівці на вулиці 1-ої танкової бригади. Дитина залізла на стілець, що стояв біля вікна, та сперлась на москітну сітку, яка не витримала її.Правоохоронці встановили, що дівчинка була вдома разом із дідусем, який на кілька хвилин залишив онуку наодинці.– Госпіталізована вона у відділення реанімації інтенсивної терапії у вкрай важкому стані. У неї політравма, але найбільш травмована голова, вона має відкриту черепно-мозкову травму, множинні лінійні переломи кісток черепа, важкий забій головного мозку. На сьогодні ми вже знаємо, що вона має субарахноїдальний крововилив, – зазначила медична директорка КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Наталія Сергійчик.

А ось стан хлопчика 2020-го року народження, що 5-го серпня випав із вікна шостого поверху висотки на вулиці Незалежності, вдалося стабілізувати. Зазначимо: у той день ситуація була майже аналогічною. Матір відчинила вікно, на якому була встановлена москітна сітка, а коли жінка відволіклася, дитина сперлася на неї та випала. Одразу після падіння хлопчика з політравмою госпіталізували у відділення інтенсивної терапії.

– Потім він отримував лікування у відділенні ортопедії-травматології, а зараз він продовжує лікування у відділенні реабілітації. Травми у хлопчика були також дуже серйозні і, можливо, йому просто більше пощастило, сильний ангел-охоронець, можливо, в цього хлопчика. А також ще той факт, що поряд знаходився наш лікар і надав першу медичну допомогу до приїзду швидкої, – розповіла Наталія Сергійчик.

Цим рятівником був лікар відділення екстреної та планової хірургії Олександр Хорошок. Він розповів: хоча хлопчик і впав обличчям донизу, його врятувало те, що під вікном була клумба, де ростуть квіти, які й пом’якшили падіння.

– До мене вже повернули цю дитину, на спину поклали. Я підійшов, оцінив її стан, побачив, що дихання не було в дитини, вона була синього кольору, серцебиття теж не було. Я оцінив стан його, звільнив дихальні шляхи, почав робити масаж серця непрямий, а також вентиляцію легень. Рот у рот прийом. На другій хвилині з’явився пульс, на третій хвилині він задихав, – зазначив лікар-хірург відділення екстреної та планової хірургії КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Олександр Хорошок.

Випадки падіння з вікна як малолітніх дітей, так і дорослих є важкими, наголошують медики. До того ж травми можуть мати непередбачувані наслідки в майбутньому.

– Падіння з висоти – це політравма, можуть вражатися і голова, і хребет, й органи грудної, черевної порожнини, й це дуже складні для лікування діти, прогностично вони складні. Ми не можемо наперед сказати, чим саме закінчиться та чи інша травма в даної дитини, – підкреслює медична директорка КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Наталія Сергійчик.

У ювенальній поліції зазначають: статистика таких трагічних ситуацій збільшується. Якщо у 2022-му році подібних випадків зафіксовано не було, цьогоріч їх уже три.

– Поради ювенальної поліції і батькам, і всім дорослим особам, які наглядають за маленькими дітками — це, по-перше, забути про те, що якщо це маленька дитина, то вона не така проворлива й за короткий проміжок часу нічого не станеться. Не залишайте дитину без нагляду, не привчайте дитину, навіть якщо ви стоїте поруч, щоб вона стояла на підвіконні й дивилася вниз, чи взагалі дивилися з підвіконня на подвір’я, – підкреслила начальниця відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП у Чернігівській області Оксана Огненко.

До правил додають: не потрібно сподіватися, що москітна сітка убезпечить дитину від падіння. Для більшої надійності варто не лише зачиняти вікна, а і встановити спеціальні блокатори на них.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хлопчик, дівчинка, впала, багатоповерхівка

Добавить в: