Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Семенівці поліцейський зламав ребра і зуби затриманому в кайданках і погрожував автоматом Калашникова

У Семенівці поліцейський зламав ребра і зуби затриманому в кайданках і погрожував автоматом Калашникова

 

На свято католицького Різдва 25 грудня 2020 року близько опівночі у Семенівці сталася надзвичайна подія з відвідувачем місцевого бару "Магнолія". Роман Миколайович Попел зайшов туди з другом випити пива, а через пару днів опинився в лікарні Харкова зі зламаними ребрами, бо діагностувати цю травму йому не спромоглися ні семенівські, ні чернігівські лікарі.Згідно з матеріалами судового розслідування, в якому розглядали покази свідків - робітників розважального закладу, медиків, поліцейських та потерпілого, випливає, що Роман Попел попивши пива в "Магнолії", не хотів іти звідти, хоча бар зачинявся. Виражав своє невдоволення нецензурною лайкою, але все ж таки покинув стіни "Магнолії". Вже на вулиці до нього підійшли двоє поліцейських та сказали, що бар закривається. На що Роман відповів поліцейським, що всі уже і так розходяться по домівках. Але без будь-яких пояснень вони одягнули на нього кайданки та поклали обличчям на землю, а потім заштовхали його до службового автомобіля. Перебуваючи в поліцейській автівці Роман Попел неодноразово питав за що він затриманий, однак на його запитання він отримав від поліцейського, що сидів поруч, удар ліктем в область правого ока.

Його привезли в «Семенівську міську лікарню» аби встановити ступінь алкогольного сп'яніння. Попел сидячи на кушетці у кайданках кричав на поліцейських в лікарні, тоді поліцейський Орлов Дмитро Дмитрович зненацька наніс йому удар кулаком в підборіддя (через що стався частковий відлам коронок двох зубів). Під час нанесення удару були присутні інші поліцейські та жінка з лікарні, але він не знає чи бачила вона момент нанесення удару, але вона питала у Попела чого він тут кричить. Під час нанесення удару він не міг чинити будь якого опору, інші працівники поліції притримували його, не давали встати з кушетки. Після цього поліцейські взяли його під руки і вивели з лікарні, в цей час на вулиці поліцейський також його вдарив у бік кулаком. Його посадили до автомобіля і повезли до Семенівського відділення поліції приблизно. На годиннику було 24.00.

У відділенні поліції троє поліцейських завели Романа Попела в останній кабінет, що знаходиться справа від входу на першому поверсі. Там посадили на стілець, він при цьому знаходився в кайданках, руки були заведені за спиною. Він почав знову заявляти претензії до поліцейських з приводу затримання.

У відповідь на своє обурення отримав від Орлова удар кулаком в грудну клітку. Після цього Орлов взяв Попела за горло і почав душити, душив десь пів хвилини і Попел вже думав, що у нього не вистачить дихання, було важко дихати. Після цього Орлов сказав іншому поліцейському, щоб той приніс автомат Калашникова. Інший співробітник поліції приніс автомат Орлову, після чого останній почав замахуватися 2-3 рази прикладом автомата по потерпілому, але не вдарив, а лише залякував.

Одразу після цього Орлов сказав іншому поліцейському, щоб він розпрямив Романа Попела, бо він був у зігнутому стані. Той поліцейський взяв Попела за плечі і випрямив і одразу Орлов вдарив правою ногою по ребрам у ліву частину тулубу. Попел зігнувся від сильного болю, стало важко дихати. Після цього він став сидіти мовчки, бо думав, що його в поліції можуть вбити.

Потім в кабінеті з'явилися інші працівники поліції та почали задавати питання чи потрібен Попелу адвокат, на що отримали відповідь що ніхто йому не потрібен, а у нього дуже болить у боку. Працівники поліції почали складати протоколи. Після того як Попела побили його почали знімати на відео працівники поліції. Йому поліцейські задавали якісь питання, але він їх не сприймав, бо у нього дуже боліли ребра та грудна клітка і йому було не до відповідей.

Після того як його відпустили, орієнтовано о 01 годині ночі 26 грудня 2020 року, поліцейські запропонували підвезти його додому, але він відмовився і пішов з райвідділу сам. Коли Попел вийшов з відділення поліції, то він почав одразу телефонувати своїй матері. І повідомив їй, що його побили поліцейські. Мати почала розпитувати як і за що його побили, сказала що буде йти йому на зустріч. Вони зустрілися біля взуттєвої фабрики і одразу мати викликала швидку допомогу. Швидка приїхала десь через 10 хв., за швидкою також стояла машина поліції, але звідти ніхто не виходив. Медики забрали Попела швидкою до лікарні. Його оглядав той самий лікар, що освідчував раніше. Він одразу повідомив лікарю, що його побила поліція і потрібно зняти побої, бо дуже болить у боку. В лікарні під час прийому був присутній і його нападник - Орлов.

В лікарні йому зробили рентгенівські знімки, на яких нічого не було видно. У лікарні його ніхто нормально не оглядав на предмет тілесних ушкоджень.

Наступного дня поїхав в місто Чернігів з метою зафіксувати побої, що були у нього. Щодо ребер лікар йому сказав, що є підозра на перелом ребер, але треба дообслідуватися. 28 грудня 2020 року він приїхав до міста Харкова, де також повторно зробив знімок ребер в Харківській лікарні імені Мещанінова, де йому зробили рентгенівський знімок та поставили діагноз: перелом 3 ребер зліва зі зміщенням. У місті Харкові Попел ліг на стаціонар і лікувався. Також він написав заяву про протиправні дії поліцейських до ДБР.


У суді поліцейський Орлов Дмитро Дмитрович свою провину у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, яке супроводжувалося насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування. Такі дії караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.) визнав повністю. Визнав фактичні обставини, які ставляться йому до вини, щиро розкаявся, та відмовився від давання показань на підставі ч. 1 ст. 63 Конституції України.

Лікар-хірург, лікар-травматолог з КП «Семенівська міська лікарня» повідомив суду, що Романа Попела після повторного візиту в лікарню тієї ночі було виявлено параорбітальну гематому справа на обличчі, садна на обох кистях рук, забій грудної клітки зліва, який виявлено при пальпації. Йому провели рентгенографію грудної клітки. Ознак кісткових пошкоджень у нього виявлено не було.

Колеги Орлова з Семенівського відділення поліції сказали, що у приміщенні Попел перебував 1 годину і звуків побиття не чули.

Згідно відомостей інформації з КНП «Чернігівська обласна лікарня» Роман Попел звернувся до приймального відділення КНП 26 грудня 2020 року та був оглянутий лікарем. У нього було діагностовано закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, синець правого ока, садна, забої м'яких тканин шиї, тулуба, кінцівок. Частковий відлам коронок двох зубів.

Згідно даних журналу обліку травм кримінального характеру КНП «Чернігівська міська лікарня № 3», запис № 63 за 26 грудня 2020 року, Попел мав забій шийного відділу хребта, забій лівої половини грудної клітки, закриту травму живота, черепно-мозкову травму, струс головного мозку, садна шиї. Ушкодження отримав внаслідок побиття співробітниками поліції у відділі поліції м. Семенівка.

Згідно даних висновку комісійної судово медичної експертизи від 31 травня 2021 року № 21, у Попела встановлено наявність перелому 9, 10 та 11 ребер зліва. Вказані тілесні ушкодження відносяться до середнього ступеню тяжкості за ознакою тривалого розладу здоров'я строком понад 21 добу.

У суді також виявилось, що поліцейський Орлов видалив відео зі своєї нагрудної боді-камери відеофайли, створені у проміжок часу з 22.00 год. 25 грудня 2020 року по 08.00 год. 26 грудня 2020 року. Але судячи з усього, їх вдалось відновити, бо файли переглянули у суді. На відео за 26 грудня 2020 року 00:26:00 год. видно, як поліцейський Орлов стоїть напроти потерпілого Попела, який перебуває в кайданках та кричить. Поліцейський каже Попелу: «Щас тобі дам у рило» і одразу йде рух, схожий на рух правої руки у бік Попела, після цього Роман Попел різко замовкає і через декілька секунд тиші промовляє нецензурне слово.

На видалених файлах з камери Орлова, які вдалось відновити, загалом покроково підтвердилась версія потерпілого - на них було видно, як він з матір'ю прибив побитий в лікарню і звертався тільки до Орлова, кажучи що він побив його закованого в наручники, також було відео, де працівники поліції пропонують підписати протокол Попелу у відділку, на що він відмовився та сказав що працівники поліції нанесли йому удар в око та печінку і він буде звертатися до лікарні.

У кримінальному провадженні потерпілим було пред'явлено цивільний позов на відшкодування моральної шкоди у сумі 200 000 гривень. Але суд задовольнив його частково - на суму 80 тисяч.

Орлова було визнано винним 23 серпня 2023 року і призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах України строком на 2 роки і звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки. Вирок законної сили поки що не набрав. Орлов зараз працює водієм у «Чернігівгазі».

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: поліцейський, Семенівка, кайданки, побиття, Орлов, Попел

Добавить в: