Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Прилуччині працює єдиний в Україні завод-гігант з виробництва колагенових оболонок для ковбас

На Прилуччині працює єдиний в Україні завод-гігант з виробництва колагенових оболонок для ковбас

 

На Прилуччині діє унікальне підприємство з виробництва колагенових оболонок для ковбас , аналогів якому нема на теренах усієї країни. Його унікальність полягає у високому рівні технологій та масштабах виробництва.Тетяна Гайдай директорка з організації виробництва підприємства з виготовлення колагенових оболонок для ковбас ТОВ "ПРИЛУЦЬКИЙ ЗАВОД - "БІЛКОЗИН":

- Це завод - гігант, який занадто складно побудувати у нашій сучасності. Дуже унікальні комунікації він має на сьогодні. І сировинна база і проєктна потужність - дуже велика.

- Окрім цього, в Україні ця галузь представлена тільки одним заводом. І ні в якому виші не навчають людей, які працюють на цьому заводі. Ми вчимо людей безпосередньо тих, яких приймаємо і тому люди являються найбільшою цінністю нашого заводу. Ми тримаємося за кожного нашого працівника, бо навчити людини - це проходить певний період часу.

- Сировиною слугує верхній шар дерми великої рогатої худоби.

- З усіх конкурентів, які є у світі ми виробляємо максимально колагено-вмісну оболонку. Вона є паро, газо і паропроникною, є екологічно чистою.

Саме з цієї кислотно-обробленої шкіри великої рогатої худоби і виготовляють колагенову оболонку для ковбасних і сосисочних виробів. Це фактично колаген у чистому вигляді. На заводі цю шкіру проходить процеси гідролізу, зоління, буферизації, кислотної обробки, далі її миють, сортують і механічно подрібнюють.

За місяць підприємство використовує близько 300 тонн безпечної сертифікованої сировини, яку закуповує за кордоном, бо на жаль, в Україні зруйнована сировинна база і шкіряне виробництво, як таке. Шлях від перетворення шматка шкіри на готову колагенову оболонку (виробничий цикл) в середньому займає від 45 до 90 днів. Тож замовлення від клієнтів приймаються на квартал вперед, щоб мати можливість закупити сировину і забезпечити наших клієнтів продукцією.

Цей завод має 3 цехи. В першому - підготовляють і обробляють сировину (хімічні процеси), в другому цеху формується оболонка, в третьому гофрується та переробляється оболонка.

У третьому цеху можна побачити вже майже готову продукцію, яка пройшла цикл виробництва у понад 2 місяці. Журналістам демонструють оболонку 45-го діаметру кольору махагон. Вона - для споживачів Дніпропетровського регіону, які замовляють її у великій кількості. Барвники для неї використовують виключно натуральні кольори карамель і кармін. В цілому "Білкозин" випускає продукцію у тій кольоровій гамі, яку замовляють споживачі. Підприємство працює у цілодобовому режимі, через те, що виробничі процеси не можна зупиняти. Незапланована зупинка призводить до псування продукції. Тож зупиняються вони виключно планово і виключно в літній період, коли відбуваються ремонтні роботи з обслуговування обладнання.

"Білкозин" пережив у свій час і банкрутство. З 2011 по 2013 рік завод не працював.

На даний час підприємство почало випускати колагенову кісточку - як ласощі для собак. 80% замовників підприємства знаходяться за кордоном. Серед цих країн - США, Аргентина, Мексика, Домінікана, Бразилія, Італія, Чехія, Словаччина, Німеччина. Хочуть збільшити збут продукції саме на території України.Джерело: телеканал "ТІМ"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Білкозин, завод, ковбаса, Прилуки

Добавить в: