Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Вероніка Тарасенко на грант від держави відкрила фітнес-центр у Коропі

Вероніка Тарасенко на грант від держави відкрила фітнес-центр у Коропі

 

Віднедавна в Коропі запрацював фітнес-центр «Kangoo jumps». До речі, нічим не гірший ніж у столиці - перевірено. А заняття на петлях TRX, силовий степ, фітнес, табата, кенго джамп уже встигли полюбитися місцевим жителям. Про давню мрію та її втілення - у розмові з власницею та тренеркою коропчанкою Веронікою Тарасенко.Від ідеї до реалізації


Коли перед людиною зачиняються одні двері, то обов'язково є ще одні, які відкри­ють нові можливості. Потрібно лише знайти їх. Головне - не опускати руки, не вішати носа і не сидіти склавши руки, чекаючи манни з неба, як-то кажуть.
Вероніку Тарасенко в Коропі і за його межами знає багато людей. Хтось - як волонтерку, дехто перетинався із нею на волейбольному майданчику, для багатьох Вероніка вирішувала земельні питання, адже вона - землевпорядник, ФОП. Для Вероніки Тарасенко, як і для всіх українців, життя від 24 лютого 2022 року розділилося на до і після не лише в особистому плані, а й у професійному: левова частка зе­мельних питань нині не вирішується. Тож роботи для землевпорядника зараз немає. Нема роботи, то й заробітку нема. Тож і вирішила коропчанка шукати можливості, аби реалізувати себе. А спорт завжди був в її житті, чим би вона не займалася. Це її віддушина.

- Як виникла ідея про створення фітнес- центру у Коропі?

- Так уже повелося, що спорт завжди був у моєму житті. Ще зі школи - кікбок­синг, нині значну частину мого життя за­ймає волейбол. Після того, як з'явилися у Коропі заняття на фітнес-батутах, активно відвідувала і їх. А потім зацікавилася кенго джампсом, це тренування у спеціальному взутті, а з англійської перекладається як стрибки кенгуру. Тож як тільки у справах бувала в Чернігові, ходила на ці заняття у фітнес-центри. І думалося тоді, як би класно було, аби і в Коропі такі заняття проводилися, - розповідає Вероніка. - А оскільки з основного виду діяльності лишилася переважно без заробітку, то ж і вирішила ризикнути і подати заявку на «єРобота», щоб отримати грант від дер­жави на відкриття власної справи.
Зізнається Вероніка, що ідею про фітнес-центр виношувала кілька місяців. Розповідала друзям і знайомим, що є ось така крута ідея, а держава дає можливість її реалізувати. Та ніхто її ентузіазм не під­тримав. Але й сама Вероніка не думала, що наважиться на такий крок, що напише проєкт. Та все ж...- Мабуть, уперше про цю урядову про­граму «єРобота» я прочитала на сайті Коропської селищної ради. А потім дуже часто почала потрапляти на очі ця інфор­мація. Тож я ретельно вивчала всі умови програми, зацікавилася такою можливістю. Тим паче, що досвід написання проєктів у мене вже був: кілька років тому лідерки Коропщини спільно із селищною радою отримали грант від DOBRE на відкриття фітнес-простору, - розповідає Вероніка. - Тож я написала проєкт. А у березні через «Дію» подала його, прикріпила бізнес-план, і через десять днів мені прийшло запрошення на співбесіду. Проходила вона он-лайн із представниками Чернігівського центру зайнятості.

За умовами гранту, на реалізацію проєкту коропчанці дали 250 тисяч гривень. Хоча ж і своїх, зізнається, було вкладено немало. Зі свого боку Вероніка Тарасенко має виконати обов'язкові умови: офіційно працевлаштувати на роботу двох людей і протягом трьох років повернути державі суму гранту у вигляді податків.- Та написати проєкт, пройти співбесіду - це лише пів дороги. Дуже багато було підводних каменів, проблем, які завдавали немалих клопотів, коли робила замовлен­ня товарів. І я щиро вдячна працівницям ощадбанку, які допомагали мені в цьому, - говорить Вероніка Тарасенко і додає, - до речі, для грантових грошей був відкритий спеціальний рахунок в «Ощадбанку», і всі­ма проплатами там займалися. Я ж лише рахунки приносила.


Найближчі Kangoo jumps - лише в Чернігові

До речі, у нас, коропчан, є, можна ска­зати, унікальна можливість. Бо ж занять із кенго джампсу нема ні в Кролевці, ні в Шостці, ні в Конотопі. Найближче - це в Чернігові. І нині це досить популярне за­няття спортом серед містян.

- Коли обдумувала проєкт майбутнього фітнес-центру, про що мріяла, окрім кенго джампс, аби там було?
- Я знала про підвісні петлі ТРХ, хоча сама ніколи не пробувала на них займати­ся. Але точно знала, що хочу, аби вони у мене були, - частково задовольнила мою цікавість Вероніка.

До речі, що ж це таке. ТРХ - це ефек­тивні функціональні тренування з власною вагою. Основний снаряд - петлі. Петлі до­помагають виконувати вправи на розвиток сили, гнучкості, витривалості та рівноваги.

- Коли я продивлялася в інтернеті пропозиції по спортінвентарю, то чітко розуміла, що він увесь має бути якісним, професійним, тому економити не можна. Тож обирала надійних дистрибютерів, які не лише пропонували якісний товар, а ще й гарантію давали. Приміром, взуття для занять кенго джампсом коштувало, коли я писала проєкт, 240-270 євро, залежно від розміру. Хоча в інтернеті можна знайти і за шість тисяч гривень. Але ж якість. І не зрозуміло, на скільки при інтенсивному тренуванні вистачить такого взуття, - роз­повідає власниця фітнес-центру.

- Силовий степ, фітнес - більш-менш зрозуміло, що це. То табата. Про таке вперше чую.
- Це високоінтенсивні інтервальні тренування, суть яких у виконанні макси­мальної кількості вправ за мінімальний проміжок часу. Також табата дозволяє спалити більше калорій, ніж класичні кар- діонавантаження. Крім цього, табата-тре- нування розвиває витривалість і зміцнює м'язи, - пояснює співрозмовниця. - Заняття зі степу і фітнесу теж дуже різноманітні, цікаві, задіяно чимало інвентарю. Людям подобається.

- З послугами розібралися. А хто ж це все проводитиме?
- Заняття із кенго джампсу та силового степу - я. Пройшла відповідне навчання, отримала сертифікати. Інші види занять теж проводитимуть сертифіковані та з відповідною освітою люди, серед яких є і майстер спорту.

- Знаю, що в містах займатися спортом і фітнес-центрах, спортзалах недешево. Як з цінами у «Kangoo jumps»? - цікавлюся.
- Прекрасно розуміла, що таких цін, як у містах, у нас не може бути. У наших людей заробітки невеликі. Але ж хотілося, щоб якомога більше людей відвідувало мій фітнес-центр, щоб було доступно займа­тися своїм здоров'ям. Заняття на петлях, степ, табата коштують 85 гривень за одне заняття. Але якщо людина купує абоне­мент на відвідування, на місяць, від 8 раз, то отримує знижку: і заняття одне коштує 65 гривень. А ось заняття з кенго джампсу дорожчі: 120 гривень разове заняття, а 100 гривень за умови придбання абонементу. Така ціна тому, що й саме взуття дороге, та й обслуговування його не з дешевих. За­мінити лише одну пружину коштує тисячу гривень. До речі, в Чернігові ці заняття ко­штують від 160 до 200 гривень за годину. А в Києві 300-350 гривень, - роз'яснює цінову політику Вероніка.

Коли фітнес-центр відкрив свої двері для відвідувачів, усі заняття були про­бними, безкоштовними, аби люди могли спробувати свої сили і обрати собі те, що більше сподобалося. Уже на сьогодні фітнес-центр відвідують і школярки, і жінки 50+. Звичайно, є й чоловіки. І до речі, ви­являється, у нас багато охочих займатися спортом, адже не завжди можна і записа­тися на заняття - місця нема. Тож якщо ви ще не були в «Kangoo jumps» - завітайте, спробуйте. І, упевнена, вам обов'язково сподобається.

Ірина Боровська, «Нові горизонти»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Короп, Таресенко, фітнес, грант

Добавить в: