Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Будинок Полторацьких у Чернігові продали з молотка

Будинок Полторацьких у Чернігові продали з молотка

 

14 серпня відбувся привати­заційний аукціон, на якому 12 учасників боролися за нежитлову будівлю загальною площею 163,9 квадратно­го метра, що розташована в центрі Чернігова за адресою: проспект Миру, 74. Під час аукціону стартова ціна лоту піднялася із 436 тисяч гри­вень до 3 мільйонів 7 тисяч гривень. Іще 601 тисячу гри­вень склав ПДВ.


Здавалося б, ну й що тут дивного? Не перший об'єкт приватизації і точно не останній. Однак за непримітною назвою, вказаною в документах, криється більш ві­дома чернігівцям — «Будинок Полторацьких». Саме його чернігівські активісти не один рік переконували взяти під державну охорону.

Зведений цей будинок у 1877-1878 роках на тоді ще вулиці Шосейній. У 1919 році він став власністю земського лікаря Павла Петровича Полторацького і його родини. До 1961 року в ньому всти­гли вирости три покоління Полторацьких. Згодом цю будівлю віддали під культурний центр, де збиралися відомі громадські діячі Чернігова. У 70-х роках XX століття буди­нок був розграбований і спалений ванда­лами. У 1994 році Чернігівське обласне управління культури та архітектури на­правило державній владі науково обґрун­товані довідки про архітектурну цінність ці­єї старовинної споруди. І ось... Дісталася споруда, технічний стан якої, до речі, ви­знали непридатним, а комунікаційні мережі — зруйнованими, ТОВ «Масани-20». Як­що ретельно переглянути інформацію про це товариство, стане очевидним: усі ниточ­ки ведуть до компанії «Основа-Буд-7».

Джерело: газета “Гарт” від 10.08.2023,  Катерина Огієнко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аукціон, будинок

Добавить в: