Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Епідеміологи не змогли встановити причини масової загибелі риби в Убіді

Епідеміологи не змогли встановити причини масової загибелі риби в Убіді

 

Дохлу рибу в Убіді, що є правою при­токою Десни, поблизу Киріївки, Кудрівки та Масалаївки (на Сосниччині) селя­ни виявили ще ввечері 21 липня. Уранці на поверхні води в річці з’явилися білі плями. Довкола стояв сморід.Сосницька селищна рада попередила мешканців, що в Убеді поки що краще не купатися.

Мертву рибу виловлювали підсака­ми (у спецодязі та гумових рукавичках) та утилізували під наглядом представників Держпродспоживслужби працівники КП «Благоустрій — Сосниця» та Державного пожежно-рятувального поста.

Відібрані санітарно-епідеміологічною службою зразки води та риби були від­правлені на аналіз. Днями на сайті селищ­ної ради з’явилося повідомлення Черні­гівської державної лабораторії з пи­тань захисту споживачів про те, що ре­зультати останніх випробувань води з річ­ки Убідь відповідають встановленим нор­мам: «Зразки, що були відібрані в Киріївці, Масалаївці і Сосниці, пройшли мікробі­ологічну перевірку та підтвердили безпеч­ність купання в річці».
Разом із тим, ідеться далі в повідом­ленні, «на сьогодні причину масової за­гибелі риби не встановлено. У зв'язку з цим Сосницька селищна рада звернулася до Державного рибного господарства та Державної екологічної інспекції з прохан­ням допомогти у з 'ясуванні причин».

Відповіді й досі немає. Серед версій, які висувають місцеві жителі, причиною мору риби міг стати брак кисню. Але біль­ше грішать на браконьєрів, що нищать ри­бу електровудками, та аграріїв, які в го­нитві за врожаєм вносять надто багато хі­мії, яка потім потрапляє у річку.
Питання, чи будуть покарані винні, по­ки що з розряду риторичних.

Джерело: газета “Гарт” від 10.08.2023, Ганна Юхименко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: риба, Убідь, Сосниця

Добавить в: