Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Борзнянських посадовців засудили до штрафів за те що брали хабарі

Борзнянських посадовців засудили до штрафів за те що брали хабарі

 

18 липня 2023 року Бахмацький районний суд Чернігівської області оголосив вирок у справі № 730/1227/19 за обвинуваченням колишнього голови Борзнянської районної ради Віктора Горбащенка та екс-завідувачки сектору культури Борзнянської райдержадміністрації Марії Рогової в отриманні хабара. Обоє екс-чиновників визнали себе винними і пішли на угоду зі слідством.Затримані у 2019 році правоохоронцями за підозрою в отриманні хабара голова Борзнянської райради Віктор Горбащенко та завідувачка сектору культури райдержадміністрації Марія Рогова визнали себе винними та пішли на угоду з прокурорами. Посадовці вимагали 1500 доларів за вплив на конкурсну комісію при секторі культури по наданню в оренду приміщень, а також за внесення змін в істотні умови договору щодо несплати орендної плати протягом року. Віктор Горбащенко мав отримати 1000 доларів, завідувачка сектору культури РДА Марія Рогова одержала 500 доларів за укладення договору оренди нежитлового приміщення, що перебуває на балансі установи.

18 липня Бахмацький районний суд Чернігівської області виніс вирок. Чиновники визнали себе винними у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого частиною першою статті 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. карається штрафом від однієї тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.), тож суд пішов на пом'якшення і залишив їх на волі. Обоє отримали покарання, не пов’язані з позбавленням волі. Окрім судових витрат, Горбащенко та Рогова мають заплатити по 25 тисяч гривень штрафу, а екс-чиновниці РДА до всього ж заборонили рік обіймати адміністративні посади. Вирок набуває сили 18 серпня. З відповідним рішенням суду можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням.

Що відомо про засуджених?


Марія Рогова, який окрім штрафу, суд заборонив займати впродовж року адміністративні посади, нині працює директором комунального підприємства «Центру культурних послуг Височанської сільської ради» у селі Високе Височанської територіальної громади.Віктор Горбащенко, судячи з офіційного сайту Плисківської сільської ради, працює в Плисківській громаді на посаді головного спеціаліста з економічного розвитку та інвестицій.Крім того, Горбащенко є депутатом Борзнянської міської ради та, як розповідають в кулуарах, ймовірним кандидатом у секретарі ради.

Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», а саме п. 1 ч. 2 ст. 5 згаданого Закону місцева може позбавити своїм рішенням депутатського мандата Віктора Горбащенка як такого, який засуджений за корупційний злочин, не пов’язаний з позбавленням волі.

Проголосувати за прийняття відповідного рішення має більшість від загального складу ради. Це питання може бути винесене на розгляд у загальному порядку та приймається після обговорення відкритим поіменним голосуванням, а в резолютивній частині рішення ради першим пунктом повинно бути вказано: «Достроково припинити повноваження депутата (П. І. П.) у зв’язку із набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі».

Вирок відносно депутата Віктора Горбащенка набирає законної сили після 18 серпня 2023 року за умови, якщо він не подасть апеляційної скарги. І ось стане ясно: чи підніме Борзнянська міська рада питання позбавлення мандата депутата корупціонера чи залишить його у своїх рядах?

Віталій Назаренко che.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Борзна, Горбащенко, Рогова, хабар

Добавить в: