Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові засудили підприємця, що привласнив сотні тисяч гривень гуманітарної допомоги

У Чернігові засудили підприємця, що привласнив сотні тисяч гривень гуманітарної допомоги

 

Україна тривалий час перебуває у стані війни. Через це багато благодійних організацій з усього світу намагаються допомогти жителям областей, які найбільше потерпають, через агресивні дії росіян. Як відомо, Чернігівська область, з першого дня повномасштабного вторгнення зазнала руйнувань і потерпає від них досі.У перших місяцях 2023 року жителі територіальних громад Чернігівського району мали отримати від гуманітарної організації «ReliefAid», (Нова Зеландія) дрова на загальну суму 1 791 000 грн.
Кошти «ReliefAid» мало провести через БО «БФ «Зелений Чорнобиль» (організація зареєстрована у Києві), керівники якого не підозрювали, що за їх спинами гроші розподілять між собою голова Чернігівської дистрибуції «ReliefAid» та підприємці, які займаються деревиною. Зауважимо, що іноземці-керівники «ReliefAid» також не знали про те, що не всі кошти дійдуть до тих, кому потрібна допомога.

Справу розбили на 2 кримінальних провадження. Одне з них стосується представника «ReliefAid» у Чернігівській області, а інше ФОП Романков Євген Сергійович, який проживає у Киїнці, міру запобіжного заходу йому обирали у Новозаводському суді. Спочатку чоловіка, який привласнив більше 800 тисяч гривень разом з головою Чернігівської дистрибуції «ReliefAid», відправили до СІЗО 22.04.2023 з можливістю внесення застави у сумі 402 600 гривень. На початку червня 2023 за нього цю заставу внесли і замінили запобіжний захід на виконання покладених обов'язків, а саме не відлучатись із с. Киїнка, Чернігівського району та області без дозволу слідчого чи прокурора; повідомляти прокурора у кримінальному провадженні про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватись від спілкування із підозрюваними та свідками у кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну; носити електронний засіб контролю.

З матеріалів судового розгляду по Романкову у Деснянському суді, відомо, що представник «ReliefAid» у Чернігвській області здійснив привласнення благодійних коштів у період часу з 07.03.2023 по 19.04.2023, шляхом організації укладання тристоронніх фіктивних договорів на постачання дров, між ГО «ReliefAid», БО «БФ «Зелений Чорнобиль», представники яких не були обізнані про їх злочинні наміри, та ФОП Романков Євген Сергійович. Романков Євген Сергійович - уродженець с. Степанівка, Шахтарського району, Донецької області. Мав ТОВ у м.Сніжне Донецької області, яке окуповане ще з 2014 року, відкрив ще одне ТОВ у Миколаєві, а у Чернігові майже 17 років тому зареєстрував ФОП, основним кведом якого є "Лісопильне та стругальне виробництво". Євген Романков має дружину та 2 дітей на утриманні 2008 р. і 2020 р. народження. У 2021 році був судимий Чернігівським районним судом за вчинення кримінального проступку, передбаченого ч.3 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України (крадіжка). Тоді Романков намагався таємно викрасти 17 колод сосни звичайної з території підприємства «Чернігіврайагролісгосп», розташованого поблизу с. Андріївка Чернігівського району. За це отримав штраф на суму 17 000 гривень. У 2019-му році на Романкова подало до суду ТДВ «Продовольча компанія «Ясен» за те, що той пообіцяв поставити дров на 10 000 гривень і не здійснив поставки товару. Суддя І.А. Фетисова позов задовольнила.

Як повідомляє поліція на рахунок цього ФОПу надійшло 1.7 млн. гривень. 855 тисяч з цієї суми у подальшому ФОП перевів у готівку, а далі ці кошти було розподілено між ним та керівником голови Чернігівської дистрибуції «ReliefAid».

Іншу частину коштів з 1.7 млн. гривень, а саме 936 000 грн. чоловіки також придумали, як частково роздерибанити. Євген Романков мав підібрати фізичних осіб-підприємців, які займаються реалізацією деревини, для подальшого укладення з ними фіктивних договорів про постачання дров та які, без виконання умов договору, повинні зняти з власного рахунку грошові кошти ГО «ReliefAid», що надходять в якості оплати за договором від БО «БФ «Зелений Чорнобиль» та передати їх Романкову. Аби хоч якісь дрова надійшли мешканцям територіальних громад Чернігівського району, Романков організував придбання дров за цінами нижчими ніж вказані в договорах укладених між ГО «ReliefAid», БО «БФ «Зелений Чорнобиль» та фізичними особами-підприємцями і їх подальшу поставку мешканцям територіальних громад Чернігівського району. Різницю між вартістю дров, що вказана в умовах вищевказаних договорів та фактичною вартістю придбаних дров Романков отримував в якості прибутку, за що повинен був передавати голові Чернігівської дистрибуції «ReliefAid», а саме грошові кошти у розмірі 100 грн. з 1 м3 фактично поставлених дров.

30 червня 2023 року між прокурором у кримінальному провадженні та обвинуваченим Євгеном Романковим була укладена угода про визнання винуватості. Також Романков повністю підтвердив свою провину у межах оголошеної підозри та достовірність викладених в угоді обставин вчинення злочину.

25.07.2023 обвинувачений Євген Романков подав до суду клопотання про зміну застосованого щодо нього запобіжного заходу у вигляді застави (402 600 грн.) на запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. В обґрунтування клопотання зазначив, що має бажання використати кошти, передані в заставу, для внесення на спеціальні рахунки Національного банку України для цілей оборони України.

27 липня 2023 року через канцелярію суду надійшли заяви від шістьох заставодавців Романкова в яких висловлено прохання, щоб кошти, внесені в якості застави, були перераховані на спеціальний рахунок на підтримку Збройних Сил України. Клопотання просили задовольнити та розглянути без їхньої участі.

В цей же день суддя Самусь Людмила Володимирівна визнала Романкова винним у вчиненні дій, кваліфікованих за ч.3 ст. 201-2 КК України (використання благодійних пожертв, з метою отримання прибутку, за попередньою змовою групою осіб, вчиненому у великому розмірі, під час воєнного стану) і засудила його до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади та займатись діяльністю, пов'язаною з обігом, використанням і розпорядженням гуманітарною допомогою строком на 2 роки. І на підставі ст. 75 КК України звільнила Романкова від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком 2 роки.

402 600 грн. застави було вирішено судом перерахувати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України.


Щодо інших фігурантів по цій кримінальній справі, то по ним слідство нещодавно закінчилось і справа 1 серпня була передана до суду. 

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підприємець, благодійність, гроші, Романков

Добавить в: