Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Студент з Чернігова розповів, як на заклик Атрошенка пішов боронити Чернігів

Студент з Чернігова розповів, як на заклик Атрошенка пішов боронити Чернігів

 

В ефірі "Єдиного марафону" виступив  Дмитро Терещенко,  Студент "Чернігівського колегіуму" імені Т.Г.Шевченка, який 26-го лютого 2022 пішов боронити Чернігів, перед своїм 20-річчям отримав важке поранення і втратив ногу.На запитання ведучої Марічки Падалки, як сталось так, що студент денного стаціонару, який за законом може не прибувати до військкомату та не брати участь у бойових діях, Дмитро відповів, що зробив це, після того, як побачив відеозвернення нині відстороненого мера Чернігова Владислава Атрошенка, який закликав чоловіків стати до оборони міста та повідомив, що усім бажаючим будуть для цих цілей видавати зброю.

У січні-лютому 2022 хлопець, який професійно займається спортом пройшов тренування, збори та виступив на чемпіонатах області і країни по боксу. Провів на той момент 100 поєдинків, в яких отримав 82 перемоги. Мріяв потрапити до професійного рингу, як Олександр Усик, Василь Ломаченко та інші.

Після закінчення оборони Чернігова Терещенко потрапив у прикордонну зону та на навчання. Поранення отримав у березні 2023-го, перед цим у грудні 2022 направився на Схід країни. Мав позивний "Чемпіон" і воював у складі 119 бригади територіальної оборони окремого 167-го батальйону ЗСУ.

Дмитро зростав без батька, мати хлопця була проти того, що він вирушив на фронт, відмовляла його. У хлопця є ще брат. Поранення отримав близько 3-ї ночі через арт-обстріл з "Градів" і написав про це мамі у Телеграм: "У мене є для тебе 2 новини хороша і погана. Хороша така, що тепер можна економити на носках, а погана, що тепер у мене нема ноги". Після поранення хлопцю наклали турнікет, евакуювали його командира, а оскільки він був дуже тяжкий і евакуювати його не можна було, то довелось чекати на позиції 10 годин. Дмитро інтенсивно стікав кров'ю і люди, які накладали йому турнікет подумали, що зробили це занадто слабко, наклали ще 2 турнікети, тоді, як треба було зробити тампонаду.

Дмитро не звинувачує бійців у тому, що не вірно оцінили ситуацію з ногою, каже що винне командування штабу, яке вчасно не надало квадроцикл чи важку техніку для його евакуації, хоча була така можливість.

Дмитро розповів, що проходить процедуру протезування від держави, і вже навіть з протезом їздив на полігон. Каже, що було дуже незручно з протезом, але бажання туди потрапити перемогло.Ведуча зазначила, що ефір з Дмитром має на меті допомогти зібрати йому кошти на встановлення біонічно протезу у США, який набагато якісніший за вітчизняний. Вона оголосила аукціон на придбання прапору підписаного Кирилом Будановим з датою 10.07.2023, саме в цей день в Краснодарі було ліквідовано командира підводного човна, з якого летіли ракети до Вінниці. Вартість одного донату 250 гривень.
За цим посиланням можна взяти участь у благодійному аукціоні на користь Дмитра Терещенка.Фонд "Revived Soldiers Ukraine" зараз готує його відправлення на протезування до Сполучених Штатів. Вартість протезу - 35 000 $. Українці зібрали понад 430 тисяч гривень, потрібно ж трохи більше 1 млн. гривень.

Після протезування Дмитро Терещенко мріє бути тренером з боксу, зараз продовжує тренуватися сам, навіть з однією ногою. Нещодавно взяв участь у запливі "Oceanman Ukraine".На даний час Дмитро Терещенко досі в лавах ЗСУ, очікує на проходження комісії МСЕК. Ведучі повідомили, що запросять чернігівця до студії вже після протезування.Джерело: ТСН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Терещенко, студент, протез, бокс

Добавить в: