Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 17-річний син чернігівського адвоката, який підірвався на міні повернувся до Чернігова

17-річний син чернігівського адвоката, який підірвався на міні повернувся до Чернігова

 

6 березня 2022 року на Київській трасі під Количівкою автомобіль з шістьма людьми підірвався на міні. В автомобілі була дружина чернігівського адвоката Анатолія Селюха з тоді ще 15-річним сином та племінником, жінка та брат з сестрою Володимир і Вікторія Палуби. Внаслідок вибуху загинула дружина Анатолія Селюха - Юлія Селюх та Володимир і Вікторія Палуби.На фото - Андрій Селюх

За словами Анатолія Селюха, 5 березня увечері до села Іванівка увійшли окупаційні війська РФ. У місцевого населення позабирали телефони та зламали сім карти. Автоматними чергами вистрілювали замки у дверях приватних будинків.

Як розповів Анатолій Селюх, 6 березня Володимир Палуб та його сестра Вікторія домовилися з окупантами про виїзд з Іванівки. За кермом автомобіля був Володимир, крім нього в салоні було п'ятеро людей. Серед них - дружина Анатолія Селюха і син. Вони рухалися в напрямку з Іванівки до Количівки.На фото Вікторія та Володимир Палуб, фото "Суспільне Чернігів"

На під'їзді до Количівки автомобіль натрапив на міну. Троє дорослих загинули.

Син Анатолія Селюха Андрій вижив, його вибуховою хвилею викинуло з автівки на дорогу. Він розповідав, що міни були замасковані соломою та сміттям, але їх можна було розгледіти.

Андрій Селюх з Чернігова понад рік лікувався за кордоном після поранення і лише зараз повернувся до рідного міста. Про це повідомляє сайт ТСН

Анатолій Селюх розповів журналістам, що на початку повномасштабного вторгнення вивіз дружину разом із сином та племінником до їх будинку у селі Іванівка. Сам приєднався до тероборони. Захищав Чернігів. Та за 10 днів на їхнє подвір'я прилетів снаряд, а російські окупанти вже були під вікнами.На фото - родина СелюхНа фото - Юлія Селюх

Зв'язок з дружиною та сином після цього обірвався. Лише згодом Анатолій дізнається, що росіяни розбили їхні телефони, а їх самих обшукали й вигнали до сусідів. Це буде тим, що вже наступного ранку підштовхне їх на спробу втечі з-під окупації назад до Чернігова. Спроба завершилася трагедією.

Загибель найдорожчої та поранення сина

"Мені зателефонував невідомий номер. Кажуть: "Я там щойно вашого сина перевозив із лікарні... він підірвався на міні", – розповідає чоловік.

В авто тоді було шестеро людей. Водій Володимир Палуба та його дружина Вікторія, а також мама Андрія – Юлія Селюх – загинули. У жінки було 90 відсотків опіків тіла.

"Я сам рано втратив матір, тому мені Юля була всім одразу: і матір'ю, і дружиною, сестрою, якої в мене, на жаль, немає..." – ділиться чоловік.

Порятунок Андрія

Пережити цю втрату Анатолій не може досі. Але тоді мусив триматися. Треба було рятувати сина. В Андрія була відкрита черепно-мозкова травма, переломи обох ніг і контузія. Його під постійними обстрілами без води, світла й тепла спершу рятували чернігівські лікарі.

Потім були у Львові, в Охматдиті, згодом поїхали до Швеції, а зі Швеції – до Бельгії.

У Бельгії йому допомогала сестра, яка змогла виїхати з села ще до окупації. Дотепер хлопець лікувався там.

На фото Андрій Селюх у лікарні Бельгії

"Я в його віці був слабішим морально. На жаль, це життя загартовує. такий він – не заплаче", – розповідає батько.

Андрій цьогоріч закінчив школу й зараз готується до вступу у виш. Займається музикою і навіть має свій гурт.

"Ми готуємось до концерту у Львові. Будемо презентувати наш перший альбом", – каже хлопець.

Разом із батьком вони час від часу приїжджають сюди, у місце найтепліших і водночас найтрагічніших спогадів. Доглянути квіти, викосити бур'ян, і помріяти про те, як колись вони родиною знову зберуться на цьому обійсті. Із тими, хто вижив. У пам'ять про тих, загинув.Джерело: ТСН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Селюх, адвокат, міна, Количівка

Добавить в: