Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігівській області населення, аби заробити, збирає суниці та лисички в замінованих лісах

У Чернігівській області населення, аби заробити, збирає суниці та лисички в замінованих лісах

 

У лісах уже повно стиглої суниці. У де­яких місцях вона росте й на полях, що не обробляються. Запашні корисні ягоди продають по 100-120 грн за літрову бан­ку. Стільки ж просять, зокрема в Корюківському районі, за першу чорницю: на сонячних галявинах вона вже теж готова до збирання.Після дощу ба­гато де пішли в ріст лисички — ціна на них зараз стартує від 100 грн. за кі­лограм. Хто не хо­че здавати гриби закупівельникам і має досить терпіння та часу, продає банка­ми — так виходить дорожче (45-50 грн за 0.5 л). Уже з'явилися й перші білі гриби — колосовики. У погоні за ними любителі тихого полювання намотують по кілька кі­лометрів лісовими угіддями.

Щавель теж багато хто несе з лісу — кажуть, у ньому менше «хімії». Просять 20 грн/ за повний целофановий пакет-майку

Люди намагаються заробити звичним (до повномасштабного вторгнення) спо­собом всупереч попередженням про не­безпеку, адже Чернігівщина вважається однією з найбільш за­мінованих областей України. Згідно з да­ними Головного управ­ління ДСНС у Чернігів­ській області, з почат­ку воєнних дій внаслі­док підриву на різних вибухових пристро­ях на території регіо­ну загинули 18 осіб (9 - у Чернігівсько­му районі, 6 - у При­луцькому, 3 — в Новгород-Сіверському).

Один із найрезонансніших випадків був минулорічного жовтня, коли автомо­біль із чотирма місцевими жителями наї­хав на міну в лісі поблизу села Шестовиця під Черніговом. Усі загинули. За дани­ми поліції, люди проігнорували тимчасо­ву заборону на відвідування лісів і поїха­ли по гриби.

Джерело: газета “Гарт” від 15.06.2023, Ганна ЮХИМЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: суниця, чорниця, гриби, міни, ліси

Добавить в: