Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові запрацювала установка для пакетування води

У Чернігові запрацювала установка для пакетування води

 

Установка для пакетування води запрацювала у Чернігові. Її нещодавно придбав «Чернігівводоканал» за кошти міського бюджету. Цей пристрій зокрема допоможе забезпечити питною водою укриття у місті.

-Зараз ми підбираємо плівку для води, і буде там встановлена наша емблема водоканалу, а також дата виготовлення, з усіма сертифікатами якості цієї води, – розповів начальник служби насосних станцій водопроводу Олександр Мещеряков.

Наразі установка проходить етап випробувань. Комунальники планують визначити, в якій упаковці та за яких умов пакетована вода зберігатиметься найдовше. Виробник стверджує, що максимальний термін – півроку. Вода, запакована таким способом, буде особливо чистою, адже вона не проходить через застарілі труби, а в самій установці є фільтр та ультрафіолетова лампа для знезараження.

-Наша вода дуже-дуже добра за мікробіологічними і всіма хімічними показниками, це правда, – зазначає начальниця хіміко-бактеріологічної лабораторії питної води Тетяна Семенова.

Установка може пакетувати до півтори тонни води за годину. В першу чергу питною водою планують забезпечити укриття в закладах освіти та медицини Чернігова. Також цей пристрій стане в нагоді у тих випадках, коли внаслідок поривів жителі міста тимчасово залишаються без водопостачання.

-Ми взагалі підвозимо воду, і це створює певні проблеми. Одна справа, коли підвозимо в багатоповерховий будинок – поставили автомобіль, він там стоїть. А інша справа – коли сотня приватних будинків. Треба підвезти, люди не можуть підійти, відстані значні. І тут це питання пакетованої води буде виручати, – підкреслює начальник водопровідних мереж КП «Чернігівводоканал» Ігор Грищенко.

Також «Чернігівводоканал» днями отримав обладнання від німецької організації GIZ – насоси та сталеві водопідйомні колони для відбудови однієї з насосних станцій міста, яка була знищена російськими обстрілами минулого року. Як пояснюють комунальники, саме через її руйнування у місті зараз інколи трапляються перебої з водопостачанням.

-В принципі, скарги є на обсяги води, але ми намагаємося якось вирішити ці питання. І оце обладнання, яке прийшло по співпраці з німецькою урядовою організацією, допоможе відновити якісне водопостачання Чернігова, – зауважив Ігор Грищенко.

«Чернігівводоканал» також планує реконструювати водопровід на вулиці Тероборони. Майже 90% матеріалів, які використовуються у цьому масштабному проєкті, надійшли від міжнародних партнерів.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пакетування, Чернігівводоканал

Добавить в: