Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Футболісти Шевченко і Зінченко допоможуть відбудувати зруйнований рашистами ліцей у Михайло-Коцюбинському

Футболісти Шевченко і Зінченко допоможуть відбудувати зруйнований рашистами ліцей у Михайло-Коцюбинському

 

5 серпня в Лондоні на легендарному стадіоні «Стемфорд Бридж» відбудеться благодійний матч усіх зірок. Із капітанськими пов’яз­ками на поле вийдуть видатні українські футболісти — володар «Зо­лотого м’яча» Андрій Шевченко та захисник англійського «Арсеналу» Олександр Зінченко. Цю гру вони організовують як амбасадори Inited24 (глобальної ініціативи з підтримки України, що була за пущена у травні минулого року), а всі виручені кошти спрямують на відбудову Михайло-Коцюбинського ліцею на Чернігівщині.Зінченко та Шевченко на фоні Михайло-Коцюбинського ліцею на Чернігівщині / фото: United 24

Навчальний заклад було зруй­новано російським ракетним об­стрілом у березні минулого ро­ку — під час окупації селища. Рашисти зайшли в Михайло-Коцюбинське 28 лютого і «хазяйнува­ли» там 33 дні: грабували, обстрі­лювали і тероризували місцеве на­селення.

— Ще 27 лютого в укриття ліцею почали сходитися люди. Загалом там ховалося близь­ко ста чоловік, третина з них — діти, — розказує директор Михайло-Коцюбинського ліцею Микола Шпак. — Усі ми були впевнені, що школа - це святе і її ніхто не чіпа­тиме. Проте реальність виявилася інакшою. Ліцей обстріляли 4 бе­резня. Я тоді якраз пішов додому на обід. Тільки-но сів із дружиною й сином за стіл, і тут як гахне! За кілька хвилин - іще раз. Мені по­дзвонили зі школи, кажуть: «Пря­ме влучання!» Я кинувся туди, а там усе в пилюці, склі, люди біжать хто куди. Відчув усе разом: і жаль, і сум, і злість. Я ж сам навчався в цій школі, тут починав працювати, а потім став директором.

Ракета влучила в кабінет за­хисту Вітчизни, пройшла крізь два поверхи — і все обвалилося в підвальне приміщення. Люди в цей час сиділи в укритті у сусідньо­му приміщенні. На щастя, воно ви­тримало удар, тільки штукатурка обсипалася. Та без жертв не обі­йшлося. Загинула наша техпраців­ниця Надія Сердюк (їй було 62), котра в той момент була на першо­му поверсі (її тіло знайшли під за­валами наступного дня). Ударом також були повністю знищені ка­бінети інформатики. Фізики, хімії підсобні приміщення. Дах зруй­нувало майже на 90%. А ще вилетіли більш ніж половина вікон і дверей. Друга ж ракета влучи­ла у спортмайданчик — біля фут­больного поля зі штучним покрит­тям. Пошкодило огородження і са­ме поле, а також посікло уламками турніки, бруси і тренажери.

Невдовзі після обстрілу, ка­же директор, односельці зібрали­ся біля школи, щоб врятувати вці­ліле майно.

- Ми позносили меблі у ті при­міщення, в яких залишився дах. Квіти позабирали додому, щоб во­ни не загинули на морозі. На міс­цевому підприємстві взяли плів­ки (якою укривають зерно) і накрили нею

зруйновану покрівлю. При­чому брали ту плівку буквально під дулами автоматів, пояснюючи оку­пантам, навіщо вона нам. А піс­ля визволення Михайло-Коцюбинського до відновлення ліцею долу­чилися місцеві підприємці, волон­тери, селищна рада, а також об­ласна військова адміністрація, яка виділила нам будматеріали. Спіль­ними зусиллями ми на 70% від­новили дах, частково заскли­ли вікна, реконструювали сис­тему опалення. Також отримали для освітніх потреб 22 ноутбуки від ЮНІСЕФ і ще кілька - від різних благодійних фондів.
Спершу на­вчання для учнів (їх у нас 412) від­бувалося виключно дистанційно. Та з лютого цього року ми пере­йшли на змішану форму частина класів навчаються з дому, а части­на — у школі (заняття проводяться у вцілілих і відновлених кабінетах) Потім міняються.

На повне відновлення Михай­ло-Коцюбинського ліцею потріб­но близько 60 мільйонів гривень Для громади це непідйомна сума. Певно, тому зіркові футболісти і звернули увагу на цей навчальний заклад. Ініціативу проведення бла­годійного матчу (він матиме назву Game4Ukraine) активно підтримує Президент України Володи­мир Зеленський. Про це він ска­зав Андрієві Шевченку й Олексан­дрові Зінченку під час зустрічі в Ки­єві. що відбулася 30 травня:
— Game4Ukraine — це мож­ливість для світової футбольної спільноти об'єднатися, проде­монструвати свою солідарність і допомогти Україні, допомог­ти нашим дітям повернутися за шкільні парти, а також зно­ву привернути увагу всієї світо­вої спільноти до війни.

А вже наступного дня, 31 травня, Андрій Шевченко та Олександр Зінченко особисто відвідали ліцей у Михайло-Коцюбинському.

— Ми дізналися про їхній візит буквально за день до приїзду. На­віть не повірили зразу, — зізнаєть­ся директор ліцею. — Втім подро­биць озвучити, на жаль, не можу, бо футболісти просили нічого не розголошувати. Річ у тім, що вся ін­формація надходитиме від них на­пряму — через сторінки платфор­ми UNITED24 в Інтернеті.

Проте нам дещо все ж таки вдалося дізнатися. Зіркові гос­ті спершу оглянули руйнування ліцею і фронт майбутніх робіт. А потім на пошкодженому від російських уламків футбольно­му полі зіграли півгодинний матч зі шкільною командою. Від гри із Шевою і Зіною місцеві дітлахи були в захваті.

Імена легенд футболу, котрі ві­зьмуть участь у благодійному лон­донському матчі, ще не відомі. Во­ни поступово з'являтимуться на сайтах UNITED24 та Game4Ukraine.
Саму ж гру українці зможуть безко­штовно переглянути на медіасервісі Megogo. А для тих, хто захоче підтримати благодійний збір, буде передбачена опція пожертви 240 гривень. Усі, хто зробить донат, візьмуть участь у розіграші футбо­лок, в яких зіркові гравці вийдуть на поле. Крім того, на продаж бу­де виставлено 40 тисяч квитків для тих, хто хоче особисто відві­дати матч. Отож є впевненість, що зібрати необхідну суму вдасться Тим паче що платформа UNITED вже має успішний досвід. Зокре­ма днями вдалося закрити збір 1 мільйона 250 тисяч доларів (!) на відбудову зруйнованого ліцею в селі Бузова на Київщині

Джерело: газета “Гарт” від 08.06.2023,  Олексій ПРИЩЕПА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліцей, Шевченко, Зінченко

Добавить в: