Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ремонт 17-поверхівки по вулиці Чорновола на завершальному етапі

Ремонт 17-поверхівки по вулиці Чорновола на завершальному етапі

 

3 березня 2022 року російські бомбардувальники скинули авіабомби на житловий масив у центрі міста. Замість 11, 12 та 13 поверхів у 17-поверхівці по вул.Чорновола з'являється величезна діра, внаслідок влучання бомби. Минув рік і про колишні руйнування зовні нагадує небагато.

Роботи з відновлення багатоповерхівки, коштом міського бюджету, підрядник розпочав у серпні 2022-го.

Євгеній Дейнеко заступник начальника управління ЖКГ ЧМР:
- Спочатку по даному будинку було замовлене експертне обстеження. По результатом обстеження, потім уже, проєктні організації виконували розробку проєктної документації на аварійно-відновлювальні роботи будинку.
- Аварійно-відновлювальні роботи, передбачають собою відновлення конструктиву будинку, - це відновлення всіх несучих частин: стін, перекриття, внутрішні та зовнішні стіни. Крім того, у квартирах, які зазнали пошкоджень або руйнувань, було встановлено вікна, вхідні двері, відновлено міжкімнатні перегородки і виконується заведення всіх інженерних мереж.
- Враховуючи те, що будинок монолітно-каркасний, тут несучі пілони, несучі стіни відновлені, всі стіни зовнішні, внутрішні по квартирах, встановлені людям вікна та двері.

Враховуючи складність відновлення будинку, експертні організації декілька разів проводили експертизу, аби повністю зафіксувати усі порушення конструкції. У процесі розбору каміння та залишків, колись придатних до життя квартир виявлялися нові тріщини.

За період з серпня 2022 по червень 2023 підрядник встиг відновити 3 поверхи, в яких було пряме влучання. До однієї з квартир працівники отримали доступ нещодавно. Там зруйновані вентиляційні канали і міжкімнатні перегородки, тому було прийняте рішення, відновити в цій квартирі, те що зруйновано. Також заступник начальника ЖКГ зазначив, що з комунікацій у цьому будинку вже підключено електропостачання та не у всіх квартирах, адже Обленерго проводить повірку лічильників, а це - нешвидкий процес.

Зараз у будинку по Чорновола аварійно-відновлювальні роботи на завершальному етапі. Вони триватимуть ще 1.5 місяці. У мешканців цієї багатоповерхівки є деякі зауваження до ЖКГ, тому проводять зустріч, аби уточнити можливі зміни. На ремонт цього будинку місто витратило 15 млн. 400 тис. гривень. 

Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чорновола, Дейнеко, ремонт, відновлення, будинок

Добавить в: