Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чи залишаться чернігівські ліси громадам?

Чи залишаться чернігівські ліси громадам?

 З кінця минулого року лісові територіальні громади області жи­вуть як на вулкані. Через те що, згідно з розробленим Державним агентством лісових ресурсів і оприлюдненим «під ялинку-2023» законопроектом «Про особливості управління об’єктами держав­ної власності в лісовій галузі та порядок утворення і діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства “Ліси України”», громади позбавляються права влас­ності на земельні ділянки лісогосподарського призначення (утво­рення спеціалізованого АТ, згідно із законопроектом, мало здій­снитися шляхом реорганізації ДП «Ліси України», а його засновни­ком мала стати держава в особі Кабінету Міністрів України).

Ініціатива вилучити у ТГ ліси — удар по місцевих бюджетах. Адже податок на прибуток, дивіденди, які лісгоспи (у тому числі комунальні) зараз сплачують у казну громад, за­конопроект пропонує спрямувати до державного бюджету.

Про неможливість подальшого розгляду цього законопроекту за­явили в багатьох областях країни. Не стала винятком і Чернігівщина. «По суті, усі територіальні управ­ління лісового та мисливського господарства ліквідовуються. За­мість них пропонується створення но­вих структур, що будуть підпорядкову­ватися товариству «Ліси України». Такі норми порушують конституційні гаран­тії місцевого самоврядування, позбав­ляють місцеві громади матеріальної і фінансової основи, знищують результа­ти реформи децентралізації», — ідеться на сайті Чернігівської обласної ради.

Звернення про недопущення прийняття законопроекту в редакції, запропонова­ній Держлісагентством, облрада спря­мувала до Верховної Ради, Кабінету Мі­ністрів тощо. Схожі звернення надійшли і з інших регіонів.


«Земельні ділянки лісогосподар­ського призначення мають залишатися в громадах», — наголосила у своїй за­яві й Асоціація міст України і закликала підтримати відповідну петицію до Пре­зидента України.

Днями на офіційному сайті Асоціації з'явилося довгоочікуване повідомлен­ня: петиція щодо захисту прав територі­альних громад на ліси набрала 25 тисяч голосів. Саме стільки необхідно для то­го, щоб вона була розглянута.

— Власність громади має бути за­хищеною. Про це, крім Конституції, го­ворять цифри. Наш комунальний ліс­госп з одного гектара площі сплатив у 2022 році до місцевого бюджету вдві­чі більше податків і зборів, ніж держав­ний. Громада може і має бути ефектив­ним власником, — відреагував на пові­домлення голова Корюківської ТГ Ратан Ахмедов.

Якими будуть результати розгляду петиції, поки що можна тільки припус­кати.

Джерело: газета “Гарт” від 25.05.2023, Марія ІСАЧЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліси

Добавить в: