Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові архітектори презентували 4 проєкти облаштування військового меморіального кладовища на цвинтарі «Яцево»

Радио

У Чернігові архітектори презентували 4 проєкти облаштування військового меморіального кладовища на цвинтарі «Яцево»

 

24 травня у великій залі Чернігівської міськради провели громадські обговорення військового меморіального кладовища на цвинтарі "Яцево". Під час них архітектори показали чотири проєкти та заслухали думки конкурсної комісії.Такий вигляд має проєкт архітектора Бориса Дєдова.
Пропозиція щодо облаштування кладовища від Олексія Попова виглядає так.

"Ми зробили янгола сучасного – в берцях, з козацькими рисами. Це янгол XXI сторіччя. Який на вході, чи на виході каже тим, хто приходить на могилу свого сина або брата, або батька: «За ними слідкують. Не турбуйтесь»", — каже Олексій Попов.

Також він додав, що є пропозиція встановити однакові стели й в правому верхньому куті подати певний символ віри похованого.Вигляд надгробків у варіанті військового меморіального кладовища від Олексія Попова

Архітектор Роман Єршов надгробки пропонує зробити у вигляді козацьких хрестів. Монумент він бачить у вигляді дзвону.

"У багатьох культурах і в багатьох релігіях дзвін символізує зв’язок світу живого і світу вже вічного. Всередині цієї каплички, зверху, підвішений справжній дзвін, у який в урочисті дні, в дні пам’яті, буде відбуватися відбивання тієї кількості разів, скільки людей поховано, чернігівців і не чернігівців, на військовому меморіалі", — говорить Єршов.
Також представили візуалізацію ще одного проєкту, де на відміну від інших передбачений колумбарій – це місце для поховання чи зберігання праху військових після кремації.Монумент та надгробки у варіанті військового меморіального кладовища від Романа ЄршоваКолумбарій в одному з варіантів військового меморіального кладовища на цвинтарі "Яцево"

Після презентації проєктів свої думки про них та пропозиції висловили члени конкурсної комісії. Зараз до неї входить 15 людей – це військові, історики, волонтери, громадські та культурні діячі.

Загалом, презентація та обговорення тривала понад дві години. Начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський сказав, що всі пропозиції та самі проєкти викладуть в Інтернеті, щоб почути думки людей. Наприкінці наступного тижня буде засідання конкурсної комісії, там вони детально обговорять проєкти з архітекторами й можливо оберуть переможця. Звідки фінансуватиметься втілення проєкту в життя та в які терміни – поки сказати не можна.‎Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: меморіал, кладовище, архітектори

Добавить в: