Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Мобільна медична бригада обслуговує тепер навіть віддалені села Коропської громади

Мобільна медична бригада обслуговує тепер навіть віддалені села Коропської громади

 

У Червоному Хресті, який розташовано у Коропі - нова послуга. Із третього квітня розпочала роботу мобільна медична бригада. Обслуговуватимуть усі села Коропської та Понорницької громад. Навіть віддалені.

Наприкінці березня відокремлений підрозділ Червоного Хреста у Коропі зу­стрічав гостей. Представники Чернігів­ської обласної організації приїхали не з порожніми руками. Пригнали автомобіль швидкої допомоги для роботи мобільної медичної бригади. Ми завжди радіємо, коли нам надають допомогу, підтримують, оскільки це додаткові послуги для людей. Раділи і цього разу. Адже така допомога нашим людям вкрай необхідна.

- Ці сервіси направлені на те, щоб на­близити медичну допомогу до людей, які проживають у віддалених населених пунк­тах і не мають змоги щоденно добиратися до медичних закладів, - розповіла Наталія Силенок, голова Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста.

- Спершу не планували на базі нашого підрозділу створювати мобільну бригаду, оскільки надання медичної допомоги у громаді нашими медичними закладами на належному рівні. Довелося звертатися голові Коропської громади і переконувати, що автомобіль швидкої допомоги нам кон­че необхідний. І обласна організація пішла назустріч побажанням, - розповідає голова відокремленого підрозділу Таїсія Онопка. - Підшукала фахівців, які погодилися співп-
рацювати з Червоним Хрестом. Молоді і кваліфіковані. Фельдшером у мобільній медичній бригаді волонтерить Юрій Лузан, медичною сестрою Тетяна Давиденко, а водієм Володимир Романченко.Фельдшер Юрій ЛУЗАН та медична сестра Тетяна ДАВИДЕНКО


- Для чого потрібно виїздити мобіль­ній медичній бригаді у села, коли там працюють ФАПи, які і надають медичну допомогу?
- Бо не всі люди можуть прийти до ФАПу, багато лежачих хворих, старень­ких, які далі двору вже не виходять. Ба­гато зараз внутрішньо переміщених осіб. Вони також потребують уваги. Місцевий медик усіх не оббігає. А ми побуваємо у цих людей. Тиск зміряємо, рівень цукру у крові, сатурацію. Адже сидить така людина вдома і навіть не знає, який у неї цукор. А після нашого візиту виявляється, що цу­кор високий, а значить, треба лікування, дотримання правильного харчування. А окрім того, ми надаємо ліки безкоштовно. Звичайно, не всі, але маємо знеболюючі, протизастудні, від тиску, цукрознижуючі препарати. Запаси ліків будуть поповню­ватися.

- Хто фінансує роботу медичної бри­гади?
- Міжнародний донор - Австрія. Зараз Україна отримує багато допомоги із-за кордону. А Червоний Хрест - це благодійна організація, яка сьогодні розширює свою діяльність якраз за рахунок міжнародних благодійників.
У Коропській громаді вже створено графік виїзду мобільної бригади у села, оприлюднюють її на сайті Коропської селищної ради у фейсбуці. Тих, у кого немає смартфонів, а таких серед престарілих ба­гато, виручає сарафанне радіо, яке швидко розносить по селу інформацію. Минулого тижня побували у Шабалинові, Нехаївці та Риботині. Люди задоволені. У Шабалинові на прийом прийшли 32 особи, у Нехаївці - 38 осіб. У п'ятницю працювали у Коропі, відвідували лежачих хворих. Цього тижня мобільна бригада працює у віддалених селах: Сохачах, Подоляках, Становому, Лебедині, Карацюбиному, Гороховому, Лубенці, Галичівці.На прийомі у Шабалинові


- Разом з головою громади Володи­миром Миколайовичем Куніциним були на першому виїзді бригади - у Шабалинові. Бачила своїми очима, які задоволені були люди. Не очікували такої уваги й інвалі­ди, маломобільні жителі. Надалі будемо об'їжджати всі села громади, відвідаємо і віддалені куточки.

- Мобільна медична бригада працю­ватиме тільки на території Коропської громади чи охопите медичною допомогою і сусідню Понорницьку?
- Звичайно, і Понорницьку. Відокрем­лений підрозділ Червоного Хреста підпи­сав меморандум про співпрацю з двома громадами - Коропською і Понорницькою. Отож жителі Задесення без нашої уваги не залишаться. Розробимо графік і будемо виїздити, надаватимемо допомогу, - каже Таїсія Михайлівна.

Окрім мобільної медичної бригади, у відокремленому підрозділі Червоного Хреста розпочала діяти нова послуга - соціальна допомога. П'ять соціальних працівників надають допомогу вдома 25 особам похилого віку в Коропі, які не є під опікою територільного центру.

Джерело: газета “Нові горизонти”,  Людмила КОВАЛЬЧУК Фото авторки

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медики, Коропщина

Добавить в: