Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівщина потерпає від мошок. Як від них відбитися?

Чернігівщина потерпає від мошок. Як від них відбитися?

 

Зараз відбувається піковий період розмноження мошок, їх буде багато в місті до другої половини червня. Еколог Юрій Карпенко пояснив, чому у Чернігові спостерігають рої комах, та чому цьогоріч їх більше, аніж зазвичай. З його слів, вони інтенсивно розмножуються через сприятливі умови — водопілля та помірні температури.

За словами еколога Юрія Карпенка, зараз звичне весняне явище для поліського регіону, яке повторюється кожні два роки."Вони (мошки, — ред.) протягом місяця з’являються, фактично на початку літа, кінці весни. Причин кілька: перша, це зміна холодного періоду теплим періодом часу. Друге — це висока вода, водопілля, навіть в цьому році повінь, яка дала свій поштовх для їх оптимальних умов. В природі цикл мошок піковий повторюється раз на два роки".

Піковий період популяції цих комах триватиме до другої половини червня, каже еколог. Людині дошкуляють лише самиці мошок, самі ж комахи є важливим компонентом для природи — ними харчуються птахи."Цикл розвитку їх обмежений, тобто протягом місяця. Зараз вийшло перше покоління, потім ближче до кінця травня буде наступне покоління, і так до кінця червня ми можемо сказати, що буде спад".
Окрім дискомфорту, укуси мошок можуть викликати й алергічні реакції в людей, каже сімейна лікарка Тетяна Андрущенко.

Щоб захистити себе від укусів, лікарка радить використовувати спреї та різноманітні засоби, як дорослим, так і дітям.

"Перша рекомендація — промити мильним розчином, чи проточною водою, обробити антисептиком, і вже після цього наносити будь-які засоби після укусів комах. Це можуть бути антигістамінні мазі, гелі. Вони зменшують свербіж, почервоніння, набряк".

Свербіж від укусу можна прибрати кількома способами, радить лікарка.

"У кожного є сода, розчин соди. Робиться одна столова ложка на 200-300 мілілітрів води, і можна розчином соди зробити компрес. Це теж зменшує виділення гістаміну. Можна використовувати для дітей олії - лаванда, гвоздика, ромашка, евкаліпт. Масло олії дві-три крапельки і накладаємо на компрес".

Якщо укуси викликають алергічні ускладнення — слід звернутись до лікаря.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мошки, еколог, Карпенко

Добавить в: