Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Клієнт-центрована терапія: концепція та найпоширеніші техніки

Радио

Клієнт-центрована терапія: концепція та найпоширеніші техніки

 

Незадоволеність своїм життям, занижена самооцінка, неможливість побудувати позитивний сценарій власного життя — це все ознаки того, що людині треба ближче ознайомитися з клієнт-центрованою терапією. За допомогою платформи pleso можна в зручному онлайн-форматі провести сеанси з досвідченими фахівцями, чиєю спеціалізацією є саме клієнт центрована терапія. Pleso допоможе вам вибрати найкращого терапевта. Спілкування з фахівцем дасть можливість покращити якість життя та побудувати гармонійні стосунки з оточенням.Концепція клієнт-центрованої терапії

Клієнт-центрована терапія, що була запропонована Карлом Роджерсом, спрямована на розкриття внутрішнього потенціалу пацієнта. Разом з ним терапевт буде шукати шляхи до вивільнення внутрішнього знання людини. Він не буде давати вказівок чи установ, розповідати, як треба правильно робити. Під час сеансу відбувається взаємний рух між двома рівноправними учасниками в напрямку вирішення запиту пацієнта.

При клієнт-центрованій терапії спостерігається тотальне домінування самовираження пацієнта, адже цей метод базується на тому, що людина повинна самостійно все усвідомити та прийти до інсайтів.

Найпоширеніші техніки клієнт-центрованої терапії

В клієнт-центрованій терапії використовують багато цікавих технік, найпоширенішими з них є:
  • техніка вибору;
  • техніка повторів;
  • емпатичні відповіді;
  • використання метафор.
При використанні техніки вибору фахівець дає змогу пацієнту самостійно вибрати напрям розмови, під час якої буде відбуватися обговорення проблеми. На першу репліку пацієнт отримує нейтральну відповідь, тож може сам вибрати, змінюватися йому під час розв’язання проблеми чи ні.

Техніка повторів передбачає узагальнення сказаного пацієнтом шляхом повторення його останніх реплік. Після повтореної репліки слід зробити паузу — це спонукає людину продовжити свою розповідь. Такий прийом дає змогу людині відчути, що терапевт його не тільки слухає, але і розуміє.

За допомогою емпатичних відповідей фахівець дає зрозуміти пацієнту, що розділяє його стан та почуття.

Техніка метафор допомагає пацієнту абстрагуватися від матеріального світу та продемонструвати в іншомовній формі деякі свої бажання. Фахівець при цьому використовує метафори, порівняння та абстракції.

Клієнт-центрована терапія дуже дієва та етична, вона завжди сприяє особистому зростанню.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в: