Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівський велосипедист Андрій Пономар ганяє Європою

Чернігівський велосипедист Андрій Пономар ганяє Європою

 

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ВЕЛОГОНЩИК НОВИЙ СЕЗОН РОЗПОЧАВ У НОВІЙ КОМАНДІ

На початку 2023 року Андрій підписав контракт із французькою командою Arkea Samsic. У складі ці­єї команди він провів уже 20 змагальних днів. У то­му числі був заявлений на квітневу одноденну гонку дорогами Бельгії Льєж — Бастонь — Льєж.КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЯ

Переорієнтація України з радянського (читай: росій­ського) на європейський сві­тогляд торкнулася й спор­ту. Тож нині навіть, здавало­ся б, в індивідуальних видах спортсмени представля­ють вже не стільки самих се­бе, скільки цілі команди. Що вдієш — постійно прогресу­юча комерціалізація спорту змушує спортивні федера­ції вишуковувати найвигідні­ші і найрізноманітніші засо­би залучення рекламних ко­штів.

От і сталося, що за остан­ні десятиліття зарубіжні велостайні почали запрошува­ти під свій дах найсильніших українських велосипедистів приблизно так само, як єв­ропейські футбольні гранди оптом і в роздріб запрошують до себе українських футбо­лістів. Комерціалізація.

ХТО ТАКИЙ АНДРІЙ ПОНОМАР

Як відомо, 20-річний ви­хованець чернігівського тре­нера відділення велоспорту КДЮСШ СТП “Україна” Ми­коли Аксюти Андрій Поно­мар спеціалізується на шо­сейних гонках. Про себе як про потенційну зірку заявив ще юнаком, натискаючи на педалі українськими траса­ми. У 2019 році став чемпіо­ном України серед юніорів у класичній гонці та гонці з роз­дільним стартом, а 2021 року виграв всеукраїнське чемпі­онство в шосейній гонці. Са­ме тоді на нього й поклали око «у Європі».

В результаті Андрій уклав свій перший професіональ­ний контракт — приєднався до італійської команди Drone Hopper — Androni Giocattoli. У 2021 році у складі італійців він дебютував на рівні шосейних грандтурів, посівши 67-ме підсумкове місце в загаль­ному заліку знаменитої багатоденки Джиро д’Італія. Тоді чернігівець прогримів на весь світ як наймолодший учасник за більш ніж сторічну історію цієї однієї з найпрестижніших світових велогонок. Як і Тур де Франс та Вуельта Іспанії, Джиро є одним з трьох пре­стижних велосипедних три­тижневих грандтурів.

Через рік у фінально­му загальному заліку Джиро д'Італія-2022 Пономар посів 117-те місце.

Скільки вічнозелених, бу­дучи «італійцем», чернігівець накрутив ногами собі й роди­чам, відомо, крім італійців, хі­ба що тільки йому й родичам. Але, мабуть, усім відомо, що в Україні стільки не накрутив би. Особливо якщо врахову­вати, що йому тоді не випов­нилося ще й 20 років.

БУВ «ІТАЛІЙЦЕМ», СТАВ «ФРАНЦУЗОМ»

А цього року з італійської Androni Giocattoli Sidermes Андрій перейшов до складу французької команди Arkea Samsic.

“Підписання до Arkea Samsic - чудова нагода для мене, бо я приєднуюся до тренувань на рівні Світово­го туру. Це дасть мені змо­гу з 2023 року відкрити одні з найбільших подій у календарі професіональних гонщиків. Мій план на кар’єру завжди передбачав ці гонки, де я хо­чу показати найкращі можли­ві результати, — цитує Поно­маря сайт команди. — Я все ще молодий гонщик. І хоча вже брав участь у двох Джиро д’Італія, вважаю, що я й досі вчуся. Сподіваюся, що зможу виходити на подіуми, вигра­вати гонки серед професіо­налів. Сподіваюся на це на­ступного сезону. Але це, ма­буть, буде не на рівні Світо­вого туру, а на менших гон­ках. У будь-якому разі це од­на з цілей, що я хочу постави­ти перед собою на 2023 рік”.

Як бачимо, молодий ук­раїнець і його нові робото­давці реально оцінюють свої сьогоднішні можливості. Ма­буть, підраховують перспек­тиву.

У складі Arkea Samsic у Пономаря є можливість де­бютувати на рівні Світово­го туру UСІ , куди французька велостайня пробилася за­вдяки потраплянню до числа найкращих у рейтингу Між­народного союзу велосипе­дистів за 2020-2022 роки. У Світовому турі колектив зма­гатиметься до 2025 року, ко­ли UСІ знову переглядатиме класифікацію команд.

Комерційні деталі угоди між Пономарем і Arkea Samsic із командних роздягалень у ЗМІ поки що не повистрибу­вали. Поки що загальновідо­мо тільки те, що він став 29-м гонщиком у командній заявці на сезон-2023.

ГОНКИ НА ПЕРСПЕКТИВУ

23 квітня Пономар за Arkea Samsic ганяв трасою Льєж — Бастонь — Льєж.

Льєж — Бастонь Льєж є четвертим із п’яти Мону­ментів (категорія найпрестижніших одноденок світу) велосезону. Він став для чер­нігівця другим Монументом у кар’єрі. У березні 2021 року він посів 83-тє місце в гонці Мілан — Сан-Ремо.
Утім 23 квітня Андрій фі­нішувати не зумів — знявся.

А виграв гонку бельгійський велогонщик команди Soudal Quick Step Ремко Евенпул, який випередив британця То­ма Підкока з Ineos Grenadiers і колумбійця Сантьяго Буйтраго з Bahrain Victorious.

Зійшов із гонки Пономар і 26 квітня, коли взяв участь у багатоденному Турі Романдії (Швейцарія).

Загалом у Турі Романдії педалі крутили двоє пред­ставників України у Світово­му турі — разом з Андрієм ще й Марк Падун із команди Education First.

До речі, двох українців серед учасників багатоденки Світового туру, як стверджу­ють українські ЗМІ, не було з часів епохи Ярослава Попо­вича та Андрія Гривка.

Утім ні Пономарю, ні Па­дуну у Швейцарії не пощас­тило. Обидва з гонки зійшли: Андрій — під час першого етапу, Марк — на четвертому етапі на шляху до Тіона.

Переможцем же пер­шого етапу цієї багатоден­ки став британський вело­гонщик команди Soudal Quick Step Ітан Вернон, який на са­місінькому фініші випередив бельгійців Тібо Ніса і Мілана Ментена й перехопив лідер­ство в загальному заліку.

Повернімося до Понома­ря. Хоч від нього, за його ж словами, призових місць із найпрестижніших велотрас поки що чекати не варто, спо­діваємося, що разом із досві­дом участі в гонках він набу­ватиме й досвіду сходження на подіум.

Джерело: газета “Гарт” від 11.05.2023, Підготував Сергій КОЗЛЯНСЬКИЙ. Фото: team-arkea-samsic.fr 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: велосипедист, Пономар

Добавить в: