Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Дорогу жахів» з Макошино до Мени поки що не ремонтуватимуть

«Дорогу жахів» з Макошино до Мени поки що не ремонтуватимуть

 

Бажання, яке об’єднує - без перебільшення — всіх мешканців Макошиного, стосуєтеся ремонту дороги від селища до Мени. На значній її частині (особливо від Макошиного до Загорівки) — вибоїна на вибоїні. Об’їхати нереально ні машиною, ні велосипедом. Через це «дорогою жахів» , або «Марсовою» (так її називають місцеві, бо вибоїни як крате­ри на Марсі), в один із найбільших населених пунктів громади відмов­ляються їздити перевізники.Фото - ілюстративне

Останнім часом правда, знай­шовся підприємець, який погоджу­ється двічі на тиждень возити макошинців до центру громади через Куковичі (відстань 22.5 км), але за квиток в один кінець править 60 грн. (для порівняння: до Чернігова куди від селища 80 км. проїзд коштує 100 грн.

Дешевше виходить знайти попут­ників і викликати таксі, адже напряму відстань між населеними пунктами усього 12,2 км. Однак знайти попут­ників вдається далеко не завжди, бо більшість макошинців їздить у Мену в основному за крайньої потреби.

Селяни покладали надії на «Регі­ональну програму розвитку автомо­більних доріг загального користуван­ня місцевого значення на 2023-2024 роки», на реалізацію якої передбача­лося 1 619 447 000 грн. з державно­го бюджету.

Нещодавно начальник Чернігів­ської ОВА В'ячеслав Чаус її затвер­див. Але в переліку доріг, реконструк­цію ремонт та експлуатаційне утримання яких планується здійснювати в рамках Програми, дороги від Макошиного до Мени не виявилось. За­те був запланований ремонт частини дороги — 4.8 з 9 км. - від Макошиного до Покровського, яка за словами селян, у набагато кращому стані.

Чому було прийняте таке рішен­ня люди не розуміють. В Управлін­ні капітального будівництва ОДА, яке є розробником і виконавцем Програ­ми, пояснили:

— «Регіональна програма роз­витку автомобільних доріг загально­го користування на 2023-2024 роки» охоплює дороги місцевого значення.

Від Макошиного до Покровського — саме така. А від Мени до Макошиного (Т-25-42) - державного значення. Через це вона не ввійшла до переліку. Її балансоутримувач - Служба від­новлення та розвитку інфраструктури Чернігівської області, (донедавна - Служба автомобільних доріг — авт.) Цікавлюсь у Службі, коли відремонтують проблемну дорогу.

- Зараз на першому плані — ре­монт мостів державного значення. Через бойові дії їх було пошкодже­но 27. Упродовж року звели близько 20 тимчасових переправ. Нині вони забезпечують логістичні зв'язки Чернігівщини із сусідніми областями. Більш ніж 10 мостів відновлюють капітально.

Капітальний ремонт доріг ни­ні не здійснюється — проводяться тільки роботи з їх експлуатаційного утримання, — сказала прессекретар Служби Аліна Левочко.

Зокрема минулого тижня це був ямковий ремонт дороги Чернігів — Мена — Сосниця — Грем'яч, відновлення пошкодженого металево­го бар'єрного огородження на доро­зі Кіпті - Глухів — Бачівськ, укріплен­ня узбіч на окремих локаціях дороги Київ - Вишгород - Десна - Черн­ігів тощо.

Джерело: газета “Гарт” від 27.04.2023, Марія ІСАЧЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дорога, ремонт, Макошино

Добавить в: