Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігівській міській лікарні №2 з’явиться апарат, який дозволяє дробити камені без інвазивного втручання

У Чернігівській міській лікарні №2 з’явиться апарат, який дозволяє дробити камені без інвазивного втручання

 

У Чернігівській міській лікарні №2 незабаром з’явиться літотриптор — апарат, який дозволяє дробити камені без інвазивного втручання. Наразі проводяться всі тендерні процедури.Як повідомив гендиректор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар, згідно з тендером, вартість апарату становить 20 мільйонів гривень. Очікується, що приблизно через місяць його вже запустять в роботу.

“Літотрипсія — це дуже на сьогодні затребувана процедура, бо є люди з різними діагнозами, яким небажано проводити інвазивне втручання. Такий апарат надасть змогу певній категорії пацієнтів отримувати цей вид допомоги майже без якихось довготривалих наслідків”, — сказав Кухар.
Він додав, раніше ті, хто хотів отримати лікування за допомогою літотриптора, мали їхати до Києва. Тепер же бажаючи будуть залишатися в Чернігові та отримувати допомогу тут на місці, також пацієнти з області матимуть змогу приїжджати.

Сама процедура дроблення каменів літотриптором буде безкоштовною, сказав Кухар, однак зауважив, що не кожному вона підходить:

“Направлятимуть на процедуру сімейні лікарі, які точно знатимуть, що саме цій людині можна це робити. Інформацію щодо того, коли запрацює апарат у лікарні, вони теж знатимуть, відтоді й направлятимуть”.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кухар, камені, нирки

Добавить в: