Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Менському зоопарку полігамні тварини вимушено стають вірними

У Менському зоопарку полігамні тварини вимушено стають вірними

 

— У Менському зоопарку є кілька сімей­них пар, — розповідає очільниця закладу Зінаїда Максименко. — Це зокрема бізони, яки, ін­дійські корови зебу і ватусі (перші — з горбом на загривку, другі — з великими, від 1,5 м, ро­гами. — Авт.), антилопи, верблюди, хайленди (маленькі шотландські корови з кучерявою шерстю. — Авт.). Самці і самки живуть разом по кілька років.
У дикій природі перелічені тварини монога­мією не відзначаються — усі «мають зв'язки на стороні». Скажімо, самці яків після закінчення шлюбного періоду взагалі залишають стадо. Та у звіринці територія обмежена і вибору немає, тож тварини ділять між собою вольєр і їжу, народжують малят (цього року із «сімейних» бать­ками стали хайленди).Цікавлюсь, у якої пари найбільш гармонійні стосунки.


— У зебу. Вони невибагливі, спокійні.

— А хто — улюбленці відвідувачів?
— Думаю, верблюди — Гоша і Маша Во­ни живуть у нас близько десяти років. Двічі було потомство (репродуктивний вік у верблюдів на­стає в 3 роки). Малят передали в інші зоопарки.
Гоша — статечний, імпозантний. Маша — красуня з великими очима і довгими пухнасти­ми віями. Вона більш імпульсивна. Відвідува­чам краще її не дратувати — може плюнути.

Джерело: газета “Гарт” від 06.04.2023,  Марія ІСАЧЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: зоопарк, Мена

Добавить в: