Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Рік незламності» — так називається експозиція, облаштована у Клієнтському просторі «Чернігівгазу» в обласному центрі.

«Рік незламності» — так називається експозиція, облаштована у Клієнтському просторі «Чернігівгазу» в обласному центрі.

 

АКТУАЛЬНО Під час оточення й активних бойових дій на Чернігівщини у лютому та березні минулого року територія міста і області, зокрема, газові мережі, зазнавали руйнувань через масовані обстріли з різних видів зброї.А наскільки складно було працювати газовикам, показують експонати виставки – лічильник газу, труба з газорегулювального пункту, фрагмент ШГРП, пошкоджені ворожою зброєю. Слід зазначити, що всі пошкодження були газовиками усунені, і нині ці об’єкти працюють в робочому режимі.

Також на стендах представлені фотографії, на яких можна побачити пошкодження газових мереж та газового обладнання, роботу фахівців буквально під обстрілами, та відновлення розподілу природного газу.
За рік повномасштабної війни газорозподільні компанії, що працюють під брендом РГК, повернули газопостачання до осель 557 тисяч українських сімей, та спрямували понад 181 млн грн на допомогу ЗСУ та містам, що постраждали від війни. 

Щоб наблизити нашу перемогу, РГК спільно з благодійним фондом «Повернись живим» розпочали збір коштів - 1-го мільйона гривень, на протитанковий ракетний комплекс. Завдяки йому бійці ЗСУ зможуть навчатися користуватися ПТРК «Корсар» та знищувати за його допомогою російську бронетехніку і гвинтокрили.  Долучитись до збору коштів можна, перейшовши за посиланням, або у 104.ua Клієнтських просторах.  За 10 днів акції «Рік незламності» вже зібрано 180 тисяч гривень.Військовий експерт Михайло Жирохов зазначив: «Тренажери давно і міцно посіли місце у підготовці військовослужбовців сучасної армії. Особливо це стосується таких високотехнологічних зразків, як протитанкові ракетні комплекси та переносні зенітно-ракетні комплекси. І для цього є ціла низка причин, основна з яких - економічна. Справа в тому, що одна ракета для сучасного протитанкового ракетного комплексу коштує $18000–22000, а коли треба готувати сотні розрахунків, то така підготовка виливається у величезні суми. У той же час, із симулятора можна робити 700-800 тренувальних пострілів на день, фактично, за ціною спожитої електроенергії. Зрозуміло, що без щонайменше одного реального пострілу не обійтися, проте, якщо військовослужбовець пройшов попередню підготовку на тренажері, то цього буде достатньо, щоб розрахунок міг поповнити армійський стрій. На сьогоднішній день різними вітчизняними виробниками випускаються десятки варіантів тренажерів для ПТРК, які розрізняються за функціоналом та якістю виконання. Найбільш просунуті варіанти можуть імітувати ймовірні неполадки в роботі, що максимально наближує процес навчання до реальних умов. Починаючи з 2017 – 2018 років, для потреб армії міністерством оборони було закуплено кілька тренажерів ПТРК, у тому числі й вітчизняного «Корсару». Однак широкомасштабне вторгнення вимагає кратного збільшення їхньої кількості на фоні формування нових бригад і насичення їх протитанковою зброєю. І тоді на допомогу офіційним структурам прийшли різноманітні волонтерські фонди. І найефективнішими виявилися такі фонди як «Повернись живим» та «Справа Громад».

Жителька Чернігова Тетяна, переглядаючи виставку у Клієнтському просторі «Чернігівгазу», поділилася своїм ставленням до проєкту: «Треба донатити на ЗСУ! Мій чоловік військовослужбовець, і я розумію це, як ніхто».

Внесок кожного українця зараз потрібен і важливий. Треба пам’ятати, що наша незалежність і перемога України у цій війні залежить від кожного з нас. І боротися за неї треба не лише на передовій. Способів зробити свій внесок стільки ж, скільки і людей, адже кожен може обрати власний варіант. Не обов’язково робити щось надмасштабне – маленькі кроки кожного з нас також наближають країну до перемоги.

АТ "Чернігівгаз"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бренд РГК, фонд «Повернись живим», АТ "Чернігівгаз", акція «Рік незламності», допомога ЗСУ, донатити на ЗСУ

Добавить в: