Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Школярі з громад Чернігівщини отримають мільйони на втілення своїх проєктів

Школярі з громад Чернігівщини отримають мільйони на втілення своїх проєктів

 

Менська, Березнянська, Коропська і Чернігів­ська ТГ стали громадами-партнерами в рамках швей­царсько-українського проєкту DECIDE («Децентралі­зація для розвитку демократичної освіти»), який пе­редбачає співпрацю задля відновлення і розвитку якіс­ної та доступної освіти у громадах. Однією з його скла­дових є створення шкільних громадських бюджетів, призначених для фінансування ініціатив, запропоно­ваних учнями. На це кожній територіальній громаді бу­де виділено по 1 мільйону гривень.На фото Геннадій Примаков та Андреа Штудер

Яку з ініціатив втілювати в життя, визначатимуть голосуванням теж самі школярі. У такий спосіб вони отримують ще одну можливість — впливати на при­йняття рішень у своїй громаді.

Між якими саме навчальними закладами будуть розподілені кошти, вирішить конкурс. Поки що відомо тільки те, що в Менській, Березнянській і Коропській громадах збираються визначати по три переможці. У Менській ТГ, яка, до речі, бере участь ще у двох швейцарських проєктах, Положення про шкільний гро­мадський бюджет уже затвердили на сесії міськради, нині розробляють умови конкурсу.

— Попередньо вирішили, що кожен із навчальних закладів, які посядуть три перші місця, отримає одна­кову кількість коштів - по 333 тисячі гривень, — пові­домив голова громади Геннадій Примаков, — Далі діти створюватимуть проєкти щодо використання цих коштів і визначатимуть доцільність впровадження ті­єї чи іншої ідеї - так вони реалізовуватимуть свої мрії про майбутнє закладів, у яких зараз навчаються.

Відкриття швейцарсько-українського проєкту від­булося минулого тижня в Чернігівській ОВА. Інозем­ну делегацію очолювала заступниця гендиректорки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва Андреа Штудер.

— Пані посол дуже привітна і щира у спілкуванні. Від­чувається її бажання допомогти нашому народу, — по­ділився враженнями про зустріч Геннадій Анатолійович у Фейсбуці

— Найближчим часом почнуться тренінги з напи­сання проєктів у школах. У нашій громаді їх дев'ять. Братимуть участь усі, — розповів голова Коропської селищної ради Володимир Куніцин.

— Представники проєкту DECIDE обіцяють допо­могти розробити стратегію відновлення та розвитку освіти на наступні п 'ять років. А також — у ремонті час­тини закладів освіти та укриттів (цю програму вже по­дали на затвердження уряду Швейцарії. — Авт.), Для нашої громади, яка існує всього два з лишком роки (працюють чотири навчальних заклади), це надзвичай­но актуально, — сказав у розмові очільник Березнянської територіальної громади Володимир Павленко.

Джерело: газета “Гарт” від 06.04.2023, Марія ІСАЧЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Примаков, школярі, проєкти

Добавить в: