Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Куликівщині молоко в людей купують тільки приватники за ціною 9-10 грн. за літр

На Куликівщині молоко в людей купують тільки приватники за ціною 9-10 грн. за літр

 

Після того, як ПрАТ «Куликівське молоко» призупинило роботу та й до нашої громади практично перестали їздити мо­локовози з інших районів Черні­гівщини, у господарів, які три­мають корів, виникла проблема зі збутом лишків молока. Дехто продовжує возити молочку на базари Ніжина, Чернігова і на­віть Києва. Дехто продає її за домовленістю сусідам чи коле­гам по роботі, постійні продав­ці збувають молочку кожного дня біля маркету «Наш край». А де ж дівають молоко ті, хто три­має корову, як засіб заробітку? Про це поцікавилася «Поліська правда».Варто зазначити, що кількість корів у приватних господарствах куликівської громади з кожним роком змен­шується. У Орлівці, приміром, у мину­лому році нараховувалося трохи більше 100 годуваль­ниць, а вже в нинішньому - лише 80. Якщо раніше се­ляни в селах тримали по 3-4 корови, то нині лише один орлівець утримує 6 корів, інші ж лишили по одній-дві годувальниці для власних потреб.

У приватних домогосподарствах Салтикової Дівиці налічується близько 130 корів, адже щоб утримувати годувальницю, потрібно не тільки сіно заготовити, а й інші необхідні корми в раціон включати.

Практично у всіх селах громади мо­локо у господарів купують приватники по ціні 9 гривень за літр. Трапляються й такі закупівельними, що дають 10 гривень. Вони, в основному, купують для переробки сировини на різні види сиру.

Водночас від ферм в інших районах молоко беруть у середньому по 12 гри­вень.

Таке завжди було. Ще колись у ві­домостях навпроти зданого людського молока писали: другий сорт. А колго­спне йшло першим сортом або вищим. Контакт з руками та повітрям автома­тично переводить це молоко у другий сорт. Кожен розуміє, що це низька ціна, що доставка, корми, косовиця — усе дорого. Та село просто виживає.


Є господарі, у котрих по три корови. Від однієї корови господар нині може продати і 10 літрів молока за день. А може за два дні 15 літрів принести. Жирність залежить від годівлі корови, від породи. Зараз, узимку, жири ста­більні — від 3,8 і вище. Є і 5,2 відсотка, є 5,7, а є — корова пішла в запуск — у неї жирність майже завжди 5,8.

Довідково. На кінець грудня за­купівельна ціна на молоко трьох гатунків (першого, вищого та екстра) склала 11,92 гривні за кілограм, пові­домляє Департамент агропромислово­го розвитку Чернігівської обласної ад­міністрації з посиланням на асоціацію виробників молока. На фоні перебоїв в електропостачанні виробництво про­мислового молока скорочується.

Ціни на молочні продукти в Україні в 2023 році виростуть на 20-25%, - зазначає експертка Асоціації вироб­ників молока Олена Жупінас.

Виробники молочних продуктів вже піднімали відпускні ціни восени, і впродовж 2023 року продукція буде дорожчати. на це є чотири основні причини: проблеми з енергопостачан­ням, інфляція в Україні, ріст собівар­тості виробництва та залежність від ці­нової тенденції на глобальному ринку.

"Зниження ставки ПДВ на сире молоко та молочні продукти могло б підтримати купівельну спромож­ність українців і тим самим підтрима­ти галузь в цілому", - зазначає Олена Жупінас. Наразі світові ринки — під впливом глобальної інфляції і рецесії, що є негативним сигналом та говорить про те, що прийдешній рік обіцяє бути досить складним, особливо, у першо­му кварталі.

Враховуючи ріст затрат на вироб­ництво сирого молока та його переробку, експерт від молокопереробної галузі прогнозує, що ріст ціни на сире молоко в 2023 році може сягнути 30%.

Джерело: газета “Поліська правда” від 16.02.2023

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: молоко, Куликівщина

Добавить в: