Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Заслужений донор України отримав умовний термін за виправдовування агресії рф

Заслужений донор України отримав умовний термін за виправдовування агресії рф

 

15 березня Корюківський районний суд Чернігівської області виніс обвинувальний вирок Шафоросту Петру Петровичу громадянину України, уродженцю м. Норильськ, Красноярського краю, РФ, якому інкримінували вчинення кримінального правопорушення, яке є не тяжким злочином за ч.1 ст. 436-2 КК України (Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників, такі дії караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.).Зазначається, що Петро Шафорост непрацюючий одружений пенсіонер не військовозобов'язаний, інвалід 2-ї групи і має звання заслуженого донора України.
Також відомо, що він є головою ДОБРОБУТ-КОРЮКІВКА, ОСББ, яке зареєстровано у м. Корюківка, по вул. Бульварна, 8.

Згідно з матеріалами судового розгляду 8 серпня 2022 року Шафорост Петро Петрович, будучи зареєстрованим у соцемережі "Однокласники" розмістив відеоматеріал шляхом «репосту» із сторінки групи «Україна проти брехні ЗМІ (Украина против лжи СМИ)» під назвою: «Sky News, кори Бернарди о Зеленском (Cory Bernardi)». Потім зробив ще один репост, де виправдовувалась агресія РФ щодо України.


Згідно з висновком судової лінгвістичної експертизи обидві поширені публікації містяться виправдовування, визнання правомірною збройної агресії Російської Федерації проти України.

Обвинувачений у судовому засіданні, свою вину у пред`явленому йому обвинуваченні визнав повністю вказав, що обставини вчинення ним кримінального правопорушення в обвинувальному акті викладені правильно. У скоєному щиро розкаювався та просив суворо не карати, обіцяв не скоювати правопорушень.

Суд прийшов до висновку, що Петру Шафоросту для виправлення буде достатньо у виді покарання призначити 2 роки позбавлення волі, але звільнити від нього з випробуванням на іспитовий строк в 1 рік. Також пенсіонер має сплатити 7 551 грн.  на користь держави за проведення по кримінальному провадженню судової лінгвістичної експертизи.

Вирок може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду через Корюківський районний суд Чернігівської області.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шафорост, Корюківка, суд

Добавить в: