Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Понорницькій громаді піднімають на ноги медичне обслуговування

У Понорницькій громаді піднімають на ноги медичне обслуговування

 

Понорницькій громаді, яка існує трохи більш ніж 2 роки (частина населених пунктів, які ввійшли до неї, була у складі Коропської ТГ, частина — у складі Сосницької), багато чого довелося починати з нуля — від оновлення техніки, що була в основному несправною або в незадовільному стані, до забез­печення жителів медичними по­слугами.

Технікою (надають при потребі) ви­ручають місцеві фермери. Власну — ко­штом місцевого бюджету — селищна ра­да тільки-но почала купувати: нещодав­но придбаний трактор із причепом тут називають першим кроком до самостій­ного розв'язання проблем у житлово-комунальному комплексі.

З медициною складніше. Зараз у се­лищі діє Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Стаціонар тільки денний. Є процедурний кабінет. Рентген і лабораторія — Коропської лі­карні.

— Докладаємо зусиль, щоб вони (чи - для початку - хоча б лабораторія) пе­рейшли до нашого закладу, — говорить в. о. директора ЦПМСД Дарина Гончарова.

З організаційними питаннями (пере­укладанням декларацій, переоформлен­ням документів, отриманням ліцензій то­що) тут уже практично впоралися — те­пер вирішують практичні.

— Рухаємось маленькими крока­ми, зате вперед, — каже Дарина Іва­нівна. — Восени минулого року в на­шому Центрі почав працювати кабінет щеплень — у тому числі й для вакцина­ції проти коронавірусу. У закладі є мі­німум необхідного для його роботи: щось отримали як гуманітарну допо­могу, щось придбали.

Із НСЗУ на сьогодні підписаний один пакет медичних гарантій — надання пер­винної медичної допомоги. Кошти хоч і невеликі, але надходять. Дуже допома­гає селищна рада.

Те, що для більш потужних медичних закладів — будні, тут — подія. Так, апара­ту ультразвукової діагностики, який вда­лося отримати за допомогою столичних ротарі-клубів (ротарі — міжнародна до­бровільна клубна організація, діяльність якої спрямована на створення позитив­них змін), раділо чи не все селище. Адже тепер не за горами — щойно фахівець пройде перенавчання — відкриття кабі­нету фізіопроцедур.

Розв'язання проблеми обслугову­вання сільських пацієнтів (до складу ТГ, крім Понорниці, входять 16 населених пунктів) тут вбачають у відкритті фель­дшерських пунктів, хоч у багатьох ТГ їх, навпаки, закривають. На сьогодні їх у громаді вже 9 — два додалися.

— Фельдшерські пункти найбільш наближені до селян. Саме сюди вони звертаються по першу медичну допомо­гу, — очільниця ЦПМСД — двома руками за цю ініціативу селищної ради. — Наші лікарі (усього в Центрі 4 фахівці — Авт.) теж виїжджають для прийому пацієнтів.

— У нас фельдшерський пункт не працював років п'ять, — говорять в Іванькові. — Тепер є: відкрився в колиш­ньому приміщенні бібліотеки. Там зро­били ремонт, встановили опалення, об­ладнали необхідним інвентарем. Спаси­бі Вікторові Івановичу Іващенку (го­лові громади. — Авт.).

Ще один — у Деснянському. Місце­ві задоволені.Фельдшер з Іванькова Антоніна Мінакова знову приймає пацієнтів

Чи не єдина проблема ЦПМСД. якої ніяк не вдається розв’язати, стосується відкритої вакансії сімейного лікаря. На­віть житло для нього вже придбали, про­те бажаючих їхати в селище на роботу поки що немає.

На жаль, таке не тільки в Понорниці. Але ситуація змінюється недавно це сталося в Наумівці на Корюківщині.

...Радість від відкриття тут — 3 ро­ки тому — щойно збудованої лікарської амбулаторії була затьмарена невтішною новиною — звільнилася і виїхала із се­ла сімейна лікарка Ірина Генсінська У зв'язку з цим укладені з нею деклара­ції Національна служба здоров'я Укра­їни розірвала. Понад тисяча пацієнтів старостинського округу (до нього, крім Наумівки, входять Переділ, Андрони­ки, Турівка, Високе), не рахуючи мешканців сусідніх сіл, залишилися без зруч­ного — «на місці» — медичного обслуго­вування. Одні уклали нові договори з лі­карями Корюківської ЦРЛ і при потребі зверталися до них, інші записувалися до районних фахівців, що приїжджали вести прийом в амбулаторії. Це влаштовувало далеко не всіх, та іншого виходу не було: керівництву Корюківського ЦПМСД не вдавалося знайти фахівця, який би пого­дився працювати в Наумівці на постійній основі.

А цього року все вирішилося 27-річна Наталія Пухова, яка до декретної відпустки була невропатологом у Корюківській ЦРЛ, після неї перекваліфікува­лася (пройшла відповідні курси) на сі­мейного лікаря і недавно стала до робо­ти в Наумівці. Вона місцева. Закінчила Вінницький медуніверситет. Навчала­ся за контрактом — коштом Корюківської райлікарні.На фото Наталія Пухова

Чотири дні на тиждень у першій поло­вині дня (з 8.00 до 14.00) лікарка при­ймає пацієнтів в амбулаторії, у другій — ходить на виклики. Вівторками виїжджає в Перелюб. Мешканці цих двох сіл укла­ли з нею найбільше декларацій Якщо їх буде достатньо укладено і в інших насе­лених пунктах (Охрамієвичах, Прибині та ін.), прийом буде організований і там — в одному із сіл.

Джерело: газета “Гарт” від 16.03.2023, Марія ІСАЧЕНКО, фото з сайту "Сусіди Сіті"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Понорниця, медицина

Добавить в: