Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Чернігівщині викрили канал з переправлення за кордон чоловіків призовного віку

На Чернігівщині викрили канал з переправлення за кордон чоловіків призовного віку

 

За матеріалами Служби безпеки України особам, які займались «вербуванням» українців призовного віку для заробітків на нелегальному бізнесі, оголошено про підозру у скоєнні злочину у складі організованої групи. Досудовим слідством встановлено, що злочинну схему організували громадяни України та їх спільники з однієї із західноазійських країн.

Ділки підшукували «клієнтів» серед громадян призовного віку та сприяли вирішенню питань, пов’язаних з виготовленням документів, необхідних для нелегального виїзду за кордон та «працевлаштування».

Зловмисники втягували громадян України у злочинну діяльність, яка полягала у переправленні нелегальних мігрантів з Середньої Азії до країн ЄС морським шляхом.

У результаті, більшість потерпілих від дій ОЗУ опинялися за гратами у країнах ЄС. А факт участі українців у подібних злочинних схемах негативно впливав на імідж нашої держави на міжнародній арені.
Наразі фігурантам провадження оголошено про підозру за ч. 3 ст. 149 (торгівля людьми, вчинена організованою групою) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для виявлення всіх причетних до скоєння злочину осіб.

Як пояснили нашому сайті у прес-службі СБУ за грати у країнах ЄС попадали чоловіки, які виконували роботу з перевезення нелегалів, бо таким чином вони ставали правопорушниками. Якщо їх затримували під час цих

рейдів правоохоронці європейських країн, то вони, як зловмисники несли кримінальну відповідальність.

Документування злочинної діяльності здійснюється Управлінням СБ України в Чернігівській області у взаємодії з ГУ НП за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.Джерело: Управління СБ України в Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: безпека

Добавить в: