Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Заповідник «Качанівка» залишився без реставрації, через війну

Заповідник «Качанівка» залишився без реставрації, через війну

 Палацово-парковий комплекс «Качанівка» - туристична та архітектурна перлина Україна. Саме на території Качанівки впродовж 2 століть створювався і майже в цілісності зберігся архітектурно-парковий ансамбль. Це унікальна пам'ятка кінця 18-го початку 20-го століття. Це єдиний садибний комплекс в Україні, який дійшов до нашого часу, в порівняно непоганому стані, майже з усіма атрибутами провінційної дворянської садиби - палацом, церквою, господарськими і службовими будівлями.

Рік тому, 23 лютого до Качанівки завітала спільна делегація від Чернігівської обласної адміністрації. В ході зустрічі обгорювались умови великої реставрації, які чекають на Качанівку, адже її було включено до президентської програми "Велике будівництво". Альтанку Глінки саме активно рятували від руйнувань, в планах була масштабна реставрація палацу та водогінної вежі.


Як повідомив генеральний директор Націона́льного історико-культурного заповідника «Качані́вка» Володимир Буренко, цьому передував візит Володимир Зеленського президента України до Качанівки у 2020-му році. Він дав доручення Єрмаку, щоб здвинуть з місця ці роботи.

- На початку 2021-го року було проведено конкурс і 121-го об'єкта по проведенню великої реставрації і ми попали в 20-ку. Для того, щоб проводити реставраційні роботи потрібна документація, вона теж дуже дорого коштує, кошти на це не виділялись. Але у нас була зроблена документація на протиаварійні роботи на альтанку ще у 2018-му році. Тож минулого року було виділено близько 5.8 млн. на ремонт альтанки і таку саму суму на створення кошторисно-проєктної документації.

На жаль, вже 24-го лютого 2022 року ічнянськими дорогами посунула, не будівельна техніка, а російські танки. Тож плани щодо реставрації не здійснились. Качанівка не постраждала від російської навали, але невпинно руйнується і кричуще потребує ремонтних та протиаварійних і відновлювальних робіт.Джерело: телеканал "ТІМ"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Качанівка, реставрація

Добавить в: