Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Лікарка Тетяна Ходико не радить лікувати кашель у дітей інгаляціями з «Боржомі» та парою картоплі

Лікарка Тетяна Ходико не радить лікувати кашель у дітей інгаляціями з «Боржомі» та парою картоплі

 

Кашель можна ефективно лікувати вдома, але не слід забувати, що призначати лікування повинен лікар, а не інтернет-порадник чи знайомі. Інгаляції – процедура, яку часто застосовують вдома для лікування як дорослих, так і дітей, вважаючи що вони дієвий і безпечний спосіб лікування. Коли і як потрібно використовувати інгаляції – розповіла Тетяна Іванівна Ходико, педіатр Городнянської міської лікарні.–Інгаляції може призначати тільки лікар, – наголошує Тетяна Іванівна. – Вони доречні при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів, бронхіальній астмі, стенозуючому ларинотрахеїті, муковісцидозі. Якщо у дитини ГРВІ, нежить – інгаляції не потрібні. Ці недуги пройдуть, якщо частіше провітрювати кімнату, здійснювати вологе прибирання приміщення, пити велику кількість води та гуляти на свіжому повітрі.

В інтернеті можна натрапити на безліч сайтів, в яких радять робити інгаляції за допомогою мінеральної води, ефірних масел евкаліпту, м’яти, лимону чи інших. Доводилось чути про «магічні» властивості води «Боржомі», за допомогою якої матусі чуть не за день виліковували кашель у своїх дітей. Наскільки вони корисні насправді?


– В жодному разі я, як лікар, не рекомендуватиму такі препарати для інгаляцій. Вони не лише неефективні, а й навпаки – можуть нашкодити, – стверджує Тетяна Іванівна. – А наше основне правило, яким ми керуємося : «Не нашкодь!». Щодо води «Боржомі» – вона не стерильна, в ній розмножуються бактерії, які діти потім вдихають. А ефірні масла – це досить небезпечний метод інгаляції, який може викликати стеноз гортані – небезпечний стан, при якому відбувається часткове або повне звуження її просвіту, що перешкоджає потраплянню кисню у легені, чи спазм бронхів – це неконтрольоване скорочення гладких м'язів бронхів, яке загрожує життю людини. На мою думку, для дітей всі препарати для інгаляцій повинні продаватися в одноразових небулах, щоб вони були стерильні і не нашкодять дитині.

Щодо народних методів лікування кашлю – таких як, наприклад, дихання над парою відварів трав чи вареної картоплі, Тетяна Іванівна пояснила так:

– Тут я теж відповім категоричним «ні». Це небезпечно й погіршує стан хвороби. Гарячі випари можуть спровокувати опіки дихальних шляхів у дитини. Я наголошую, що не потрібно займатися самолікуванням. Зараз у кожного є мобільний номер свого лікаря, з яким можна проконсультуватись. Якщо є можливість прийти на огляд – це ще краще. Лікар огляне пацієнта й призначить лікування.

Джерело: “Новини Городнянщини”, Тетяна РОМАНЮК

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ходико, лікар, педіатр, кашель інгаляції

Добавить в: