Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Прилуцька міськрада для освітян закупила генератори, які не відповідають технічним вимогам

Прилуцька міськрада для освітян закупила генератори, які не відповідають технічним вимогам

 

1 березня в черговий раз члени комісії з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності перевірили стан укриттів у прилуцьких закладах освіти. Причиною перевірки - стала скарга, яка надійшла від батьків учнів.Роман Гоголь секретар Прилуцької міської ради:
- Поступила скарга від батьків, що діти сидять у бомбосховищах, де душно і немає світла. Об'їхавши декілька шкіл було з'ясовано, що генератори є,
але вони не підключені, просто стоять і навіть немає палива.

Невикористання генераторів зумовлене кількома причинами.

Роман Гоголь секретар Прилуцької міської ради:
- Генератори, які поставили на школи, не відповідають тим, які школи просили для освітлення і системи вентиляції. Тому вони не підключені
і просто стоять.

У 5-му ліцеї мав би стояти 3-фазний генератор потужністю 10 кВт, каже директорка закладу Наталія Бурлаку. І в управління освіти подавала запит
саме на отримання генератора саме з такими технічними характеристиками. Крім того, нема і супутнього спорядження.Наталія Бурлаку:
- Ми отримали генератор, по-перше, однофазний, по-друге, на 7 кВт., але практично він більше 5 кВт. не дає потужності. Нема до нього ні проводів, ні масла ні бензину, нічого. Але ми його і використовувати не можемо, бо нашу вентиляцію він все одно не потягне. Дихати в укритті практично нічим.

Отже, в разі відсутності електроенергії в укритті не буде світла та вентиляції, що є небезпечно.

У 1-м ліцеї ситуація з генератором - ідентична. Проте директорка закладу Олена Рогальова, зазначає, що вони знайшли вихід - закупили альтернативне освітлення.
Олена Рогальова:
- Було прийнято рішення придбати 2 акумулятори. У нас 2 звичайні акумулятори, а один у нас - гелієвий він дуже потужний. Ми до них придбали LED-стрічки і електричний провід.

Вентиляція у 1-му ліцеї - електроручна.

Ситуація з генераторами - ідентична у всіх закладах освіти, наголошують посадовці. Хоча попередньо на комісіях ЖКГ неодноразово обговорювали питання придбання генераторів для закладів освіти з певними характеристиками.Валентина Трохименко голова цієї комісії
розповіла, що вони розглядали службові записки закладів управління освіти і службову записку "Прилуки житлобуд", "Тепловодопостачання" на потреби у генераторах. Каже, що сьогодні побачила, що 5-й школі було передано генератор на 7 кВт., хоча згідно з документами у службовій записці мова йшла про те, що на цю школу потрібен 3-фазний генератор на 10 кВт. Трохименко каже, що будуть проясняти ситуацію про те, як так сталось, що заклади освіти отримали слабші генератори, ніж замовляли.

До речі, у документах, які підтверджують закупівлю немає жодної інформації про характеристики генераторів, каже депутатка міської ради Євгенія Авер'янова.Євгенія Авер'янова:

- На свій депутатський запит я отримала накладні. В них вказано, що закуплено 4 бензинові генератори, але нема ні марки генератора, ні потужності, нічого. Коли, ми як депутати виділяли кошти, там була і потужність і марка і т.д.

Посадовці зазначають, що довіра до міської влади - зовсім зникла. Це і є причина невідвідування депутатами засідань сесій міської ради.Джерело: телеканал "ТІМ"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуки, генератори, школа, освіта

Добавить в: