Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Жительці села Буди благодійники відновили будинок

Жительці села Буди благодійники відновили будинок

 

Будинок 71-річної Любов Пече­риці із Буд Чернігівсько­го району постраждав від обстрілів рашистів. Представники Благо­дійного фонду «Рокада» повністю перекрили дах, пла­нують також замінити пошко­джені двері (вікна господиня замінила сама) та ще й при­везти безкоштовних дров.Фото зі сторінки Благо­дійного фонду «Рокада»

— Десь років два тому я нарешті закінчила в хаті ре­монт — перекрила дах, вирів­няла і пофарбувала стіни, ще раніше встановила метало­пластикові вікна. І тут таке..., — зітхає Любов Степанівна.

— Снаряди почали літати над нашим селом 27 лютого ми­нулого року. Потім понад мі­сяць, до самого виходу росі­ян з території області. Буди, Грабівка та Лукашівка не­щадно обстрілювалися. Ку­ди тільки не прилітало! У ме­не он у дворі снаряд стир­чав між будинком і погребом.

У той час ми гуртувалися по 5-7 чоловік і ховалися в по­гребах. То в одному, то н ін­шому, бо, бувало, до нас при­ходили наші хлопці-військові й попереджали, що обстрі­люватимуть у цьому місці, то­ді ми всі збиралися і тікали в інший погріб. Важко було і страшно! Траплялося, що об­стріл починався, ще коли ми бігли вулицею, тоді ми пада­ли на землю під якимсь пар­каном. Одна з моїх сусідок переміщається у візку, то що­разу ми і її за собою тягли, бо ж куди її подіти? Так прожили до 23 березня цього дня волонтери вивозили всіх ба­жаючих. Виїхала в Куликівку і я. й ту бабусю у візку із со­бою забрала, хоч вона мені і не родичка Маємо тримати­ся разом/ На те ж мий україн­ці! Спасибі, подруга Лариса з Куликівки нас прихистила.

Сусідка пробула у неї до 24 квітня. А я повернулася додому в червні. І вжахнула­ся. Розбите все дворище — будинок, два сараї, дровник, погріб. Хто це тепер ремонту­ватиме? Такий відчай охопив! Аж поки в селі не з 'явилися хлопці з «Рокади». Боже, які ж вони молодці! Як усе старан­но та якісно роблять! Осо­бисто я не звикла, щоб мені хтось отак допомагав, то радію як дитина. Тому як тут не подякувати? Шановні Рус­лане Сиротенко, Михайле Скорина і В’ячеславе Коз­лов! Ми всім селом щиро дя­куємо вам! Без вашої допо­моги відновленням своїх до­мівок (у Будах постражда­ли кілька десятків будинків, які зараз відновлюють рока­дівці. — Авт.) ми займалися б іще дуже довго. Нехай дає вам Господь здоров'я, щас­тя, удачі, добробуту й усіля­ких гараздів!

Благодійний фонд «Ро­када» працює з внутрішньо переміщеними особами та особами, які постраждали від воєнних дій. Основні напрям­ки його діяльності — психо­логічна підтримка, консульта­ції із соціальних і юридичних питань, ремонт пошкоджених приватних житлових будин­ків та благодійна допомога у вигляді непродовольчих то­варів вразливим категоріям внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення. Тож мешканці Буд потрапили до його проєкту з легкого та середнього ремонту пошко­дженого житлового майна, який передбачає відновлен­ня даху, заміну пошкоджених вікон і дверей, ремонт клад­ки стін. Головне завдання рокадівців — закриття теплово­го контуру житлового будин­ку, і вони успішно його вико­нують.

- Єдине... Жаль, що під ремонт потрапляють лише житлові будинки, а тут же по­страждало просто все... — бідкається Любов Степанів­на. — Але то вже якось буде. Зараз головне - дочекатися Перемоги! А вона в нас буде. Це безсумнівно!

Джерело: газета “Гарт” від 02.03.2023, Катерина ДРОЗДОВА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Буди, будинок, благодійники, Рокада

Добавить в: