Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Пологовому відділенню менської лікарні знову не пощастило

Пологовому відділенню менської лікарні знову не пощастило

 

Пояснити, чому Національна служба здоров'я України знову не на­дала менській лікарні пакета допомо­ги при пологах, можна хіба що тим, що пологовому відділенню останнім часом хронічно не щастить.Тут хоро­ші умови, висококваліфіковані спеці­алісти, надаються виплати від міської ради (по 2 тис. грн кожній породіллі - тільки за те, що народжуватиме в Ме­ні), та все це щоразу зводиться нані­вець, через прикрий збіг обставин.Минулого руку пакета допомоги при пологах не отримали, бо у 2021-му “не дотягли” до потрібної їх кількості — треба 150 за рік, а було 141. Була надія на те, що пакет отримають за показниками трьох місяців - упро­довж них, згідно з Програмою медич­них гарантій, слід було набрати 38 по­логів. Цей план виконали, але почала­ся війна і в перші її місяці НСЗУ призу­пинила укладання нових договорів із медзакладами.

Разом з тим у Мені й далі прийма­ли пологи. Тільки за перше півріччя 2022-го тут народили 69 жінок із різ­них громад області, — приймали всіх евакуйованих. З'явилася надія нарешті отримати довгоочікуваний пакет, але цього знову не сталося. Бо коли в липні 2022-го НСЗУ поновила укла­дання нових договорів, з’ясувалося, що пакета “Медична допомога при пологах” у переліку немає. Заявку на цей пакет менській лікарні було по­годжено тільки 7 вересня і лише до кінця року.


Підстави стримати його у 2023-му здавалося, були “залізні”, адже упродовж 2022-го у відділенні прийняли 153 пологи. Та в НСЗУ приймали рі­шення про надання пакета допомоги при пологах опираючись не на річний показник, а на показники трьох міся­ців (липня, серпня і вересня).

Чому вони обрали саме цей період, не відомо, - говорить гене­ральний директор лікарні Григорій Разнован. - Але результат був не на нашу користь; із потрібних 38 пологів було 36.

Тож зараз НСЗУ платить закладу за надання допомоги при пологах за терапевтичним пакетом — по 8 653 грн за кожні. 3 відповідним пакетом сума була б майже вдвічі більшою.

Джерело: газета "Гарт" від 23.02.2023, Марія ІСАЧЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мена, лікарня, Разнован, пологи

Добавить в: