Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігівську політехніку надійшло вже 80 нотубуків, які ремонтують і передають військовим

У Чернігівську політехніку надійшло вже 80 нотубуків, які ремонтують і передають військовим

 

Близько місяця триває спільна акція чернігівського ІТ-кластеру і Національ­ного університету «Чернігівська полі­техніка» — збір ноутбуків для військових. За цей час на кафедру інформаційних та комп’ютерних систем університету при­несли понад 80 працюючих і непрацюю­чих гаджетів. Частину з них уже відправи­ли нашим захисникам, а збір триває.На фото Володимир Базилевич і голова студентської ради університету Богдан Сорока, вони здійснюють ремонт техніки для ЗСУ

— Насправді це дуже проста ідея, яка, здавалося б, лежала на поверхні, але чо­мусь ніхто не реалізував її раніше, — гово­рить координаторка чернігівського ІТ- кластеру Ольга Рись. — До мене особис­то кілька разів зверталися з проханням зна­йти ноутбуки для військових. І щоразу це вдавалося. Ось я й подумала, що багато в кого вдома є гаджети, які ще працюють, од­нак не такі вже й нові, а тому не використо­вуються, або ж і взагалі непрацюючі, але які ще можна було б полагодити. І все це в кін­цевому результаті може добре послужити Збройним силам України.Чернігівський ІТ-кластер кинув клич про збір ноутбуків у соцмережах, і ним заціка­вились наші колеги — журналісти теле­каналу «Суспільне Чернігів». Після їхньо­го сюжету приносити старі ноутбуки у при­міщення, де розмістився ІТ-кластер, та в «Чернігівську політехніку» почали набагато активніше.

- Дуже приємно, що люди так підтри­мали нашу ініціативу. Ноутбуки нам не ли­ше передавали мешканці Чернігівщини, а й надсилали «Новою поштою» з інших об­ластей, наприклад із Київської, Львів­ської. На сьогодні ми зібрали вже близь­ко 80 ноутбуків, кілька планшетів і прин­терів, - каже Ольга. — Техніка, яка трохи «слабша», знадобиться для офісної робо­ти штабів, новіші ж ноутбуки наші військо­ві зможуть використовувати при обробці відео з дронів.

Усю благодійну техніку чернігівський ІТ- кластер передає на кафедру інформаційних та комп'ютерних систем НУ «Чернігівська політехніка». Саме її фахівці працюють над оновленням або відновленням гаджетів.

Ноутбуки в основному непрацюючі. Із 80 штук лише 10 були в робочому ста­ні, але теж мали певні проблеми. їх ми на­лаштували і вже передали військовим Ре­шта ж у процесі ремонту. Шукаємо потріб­ні деталі. Ті ноутбуки, які ремонту не під­лягають, розбираємо, щоб встановити їх­ні «живі» частини на іншу техніку, — пояс­нює завідувач кафедри інформаційних та комп’ютерних систем Володимир Базилевич. — Займаюся цією роботою і я особисто, і лаборанти нашої кафедри, се­ред яких є й студенти Оскільки такий ре­монт потребує часу, а матеріалів накопичи­ли ми вже достатньо, то зараз просимо лю­дей приносити лише ноутбуки в робочому стані, які можна швидше налаштувати бо найближчим часом ми хочемо розібратися з тією технікою, яка в нас уже є. Крім того, з Ольгою ми домовилися про правильну ути­лізацію тих частин ноутбуків. які для ремон­ту вже не згодяться.

— Так, це друга місія нашого проєкту, — додає Ольга Рись. - Сама я досить дав­но почала сортувати сміття. Навіть у період активної фази бойових дій моя сім я зби­рала і розподіляла на фракції те, що мож­на переробити, і, щойно з'явилася можли­вість, ми поштою відправили ці відходи на переробку. Деталі з комп'ютерної техніки також треба правильно утилізувати однак, на жаль, мало хто знає, як це зробити Я ж уже зараз уявляю, що й куди можна відпра­вити на переробку Тож, коли Володимир з колегами розберуть усі ці ноутбуки і визна­чать, які деталі вже не можна використати, ми будемо домовлятися про їх відправлен­ня на переробку. Таким чином зможемо до­помогти не лише військовим, а й нашому навколишньому середовищу.

Приносити нехай і не нові, але робочі (!) ноутбуки можна в приміщення чернігів­ського ІТ-кластеру за адресою: місто Чер­нігів, вулиця Преображенська, 12

— Усе-таки краще приносити техніку до нас, щоб збиралася вона в одному місці, адже певного визначеного місця для збору в «Чернігівській політехніці» немає, — го­вори іь Ольга. — Усі ноутбуки ми есе одно обов'язково передамо туди для огляду і ре­мені у, а потім, звісно ж відправимо нашим захисникам. Отож долучайтеся!


Джерело: газета "Гарт" від 16.02.2023, Катерина ДРОЗДОВА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ноутбук, Рись, Базилевич, політехніка

Добавить в: