Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Український та нідерландський експерти вважають, що наступ через Чернігів на Київ неправдоподібний

Український та нідерландський експерти вважають, що наступ через Чернігів на Київ неправдоподібний

 Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов оцінив ризики нового наступу армії РФ на Київ і Харків. За його словами, на сьогоднішній момент прямої загрози не існує.

"Про Київ, Харків, Суми, Чернігів забудьте. Ми будемо про це говорити, коли РФ буде накопичувати ресурси на цих напрямках. Сьогодні там немає військ, нічим наступати", - сказав Жданов в інтерв'ю виданню Obozrevatel.

Експерт зазначив, що на даний момент є по кілька батальйонів на прикриття російського державного кордону – в Курській, Брянській та Бєлгородській областях.

"Але максимум, на що вони здатні – це провести розвідку боєм, тобто збройна провокація на кордоні. На білоруському кордоні стоїть до шести батальйонних тактичних груп, а російських військ там взагалі немає", - сказав Жданов.

На думку експерта, зараз питання повторної атаки окупантів на Київ, Харків, Суми та Чернігів можна зняти з порядку денного, але остаточно викреслювати все ж таки не варто.

В той же час, на початку лютого Ганс ван Конінгсбрюгге, професор російської історії та політики Гронінгенського університету (щосуботи дає коментар про війну в Україні місцевій пресі у Нідерландах) висловив практично таку ж думку:

- Під час вторгнення 24 лютого минулого року було задіяно приблизно 150 000 російських солдатів. У Путіна тепер близько 350 тисяч завдяки новій мобілізації. Це все одно менше тих 400 тисяч військових, які має під озброєнням Україна.

Наразі росіяни атакують хвилями. Вони роблять це з піхотою без надмірного використання артилерії. Подібну тактику вони використовували в обох світових війнах. Очевидно, після року війни у ​​них закінчилися запаси, а боєприпасів виробляється або імпортується недостатньо. Вони повинні бути обережними з тим, що мають.

Тим не менш, вони роблять ставку на те, щоб ввести додаткові війська в Луганську та Донецьку області до того, як українці отримають у своє розпорядження західні танки і зможуть розгорнути їх на полі бою, десь у травні або червні, як я оцінюю. Перш ніж це станеться, росіяни хочуть влучити в саму точку.

Я не думаю, що росіяни хочуть йти з Білорусі до Києва. Цей сценарій є неправдоподібним. Українська армія добре підготувалася до цього, тому така операція має мало шансів на успіх. Захопленням Луганська та Донецька росіяни хочуть заморозити конфлікт, як це було безпосередньо перед вторгненням 24 лютого. Але тепер вони хочуть контролювати всю територію.

Минулого тижня Зеленський був у Лондоні, Парижі та Брюсселі, щоб поборотися з ще більш сучасною зброєю. Він надає перевагу літакам. Я сприймаю це як відчайдушну спробу. Припустимо, що західні країни вже почали постачати F16, пройде деякий час, поки українці зможуть на них літати. Дуже сумнівно, чи вдасться їх розгорнути вчасно. Незалежно від того, чи буде взагалі поставлений літак. Кілька західних країн натякали на це, але вони ще не взяли жодних конкретних зобов’язань, - сказав професор.

Gorod.cn.ua за матеріалами Главред та Dagblad van het noorden

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: експерт, наступ, війна

Добавить в: