Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Священик забороняє голові Прилук виступати на похоронах захисників, через те що вважає її сепаратисткою (відео)

Священик забороняє голові Прилук виступати на похоронах захисників, через те що вважає її сепаратисткою (відео)

 

10 лютого під час прощання з загиблим захисником Володимиром Івченко у Прилуках біля собору Різдва Пресвятої Богородиці відбулась неприємна ситуація між головою Прилук Ольгою Попенко та настоятелем собору.Чоловік перешкодив сказати прощальне слово міській голові Попенко, вигукуючи: "Не робіть тут комедії, ми ховаємо воїнів, тих воїнів, яких вона не поважає". Журналісти після закінчення церемонії прощання поспілкувалися зі священнослужителем, аби він пояснив причини своєї реакції.

Віталій Юрочко настоятель собору Різдва Пресвятої Богородиці:

- Вона була викликана тим, що мені залежить це про моральний стан в місті і мені залежить це, на тому, що якщо людина називає себе очільником міста і кричить, що її вибрала енна кількість громадян, то разом з вибором їй дали зобов'язання, які вона має виконувати.
Але в лютому минулого року, коли ми тільки формували тербат, офіцери приходили до очільниці міста, а вона їх ображала, сварилась матюками і казала, що Прилуки - це не Україна.

- А як інакше? Яким чином мені було реагувати? Протягом 2022-го року це не перший раз, коли я не давав слова, тій, кому я вчора перешкодив виступити на похороні. Вона думала, що буде по інакшому, не буде. Наш храм - є символ духовності, самоорганізації, ми не сховались як кацапи, гуртували громадян, коли місто було в облозі.

- Чому я маю дозволяти, аби особина, бездуховна і аморальна говорила щось, біля тіла захисника, який захищав не виродків, а людей

Крім того пан Юрочко, пригадав ситуацію, коли хотіли закрити його храм, у зв'язку з тим, що він є нібито небезпечний для людей.

- До мене зокрема приходили її посіпаки, з вимогою, аби ми закрили волонтерський центр, що розташовано на території храму. Бо це скупчення людей, а це небезпечно. І взагалі, що храм треба закрити. Я ввічливо попросив їх піти у свій "вайт-хаус" і забути про наше існування, як таке.
- Слава богу, ми маємо підтримки від військового голови району, від обласного голови - від Чернова і від Чауса відповідно.

- Я маю обов'язок турбуватись про благочесть і ним користаюсь. У мене є цінності, які я сповідую і які я проповідую.Джерело: телеканал "ТІМ"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуки, Попенко, конфлікт, Юрочко, настоятель

Добавить в: