Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У міськраді та ОВА прокоментували призначення військової адміністрації в Чернігові

У міськраді та ОВА прокоментували призначення військової адміністрації в Чернігові

 

Пізно ввечері у суботу 11 лютого стало відомо про те, що указом Президента у Чернігові буде утворено військову адміністрацію. При цьому сам указ датований 7-м лютого. Напередодні підписання даного указу, 1 лютого рішенням Львівського апеляційного суду меру м.Чернігів Владиславу Атрошенку заборонили обіймати відповідну посаду строком на один рік. 9 лютого на сесії міськради депутати проголосували, за те, аби обов’язки міського голови Чернігова виконував секретар міськради О.Ломако.Указ не став несподіванкою для політичних сил Чернігова і самих чернігівців, бо розмови про утворення військової адміністрації в обласному центрі, не дивлячись на те, що воно функціонує в звичайному режимі, точилися вже досить давно. Олександр Ломако 15 липня 2022-го року навіть створив петицію на сайті президента, під назвою "Черніговом має керувати обраний мер, а не призначений чиновник, - громада міста", яка набрала трохи 25 тисяч голосів.

На неї відповів 29 вересня президент і з відповіді вбачалося, що рішення буде прийнято - на його розсуд.

Багато людей, особливо прихильних до Атрошенко, вважають, що судова справа проти нього, завдяки якій його прибрали з крісла мера - була такою собою законною підставою, зробити це хоч в якийсь аргументований спосіб, а не зовсім безпідставно.

Досі зберігається інтрига щодо імені майбутнього очільника військової адміністрації в Чернігові. Проте опозиційні джерела повідомляли Gorod.cn.ua, що це буде однозначно не Дмитро Іванов, колишній заступник Вячеслава Чауса, який 16-го січня написав заяву на звільнення з посади.

Журналісти "Суспільне Чернігів" звернулись у понеділок 13 лютого до Чернігівської військової адміністрації, аби отримати роз'яснення з цього приводу.
Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА Андрій Подорван сказав їм, що в обласній військовій адміністрації готують юридичні документи щодо утворення у Чернігові міської військової адміністрації

Інформацію про те, хто зробив подання утворити Чернігівську міську військову адміністрацію або хто її очолить, в обласній військовій адміністрації поки не коментують.

"Зараз в ОВА готуються відповідні юридичні документи. Всі коментарі будуть пізніше. Єдине, що я можу вам сказати, — коментар буде сьогодні або завтра. Комунікація в будь-якому випадку буде", — зазначив Андрій Подорван.

Обговорювали дану подію сьогодні 13 лютого і у мерії, під час зустрічі з працівниками міської ради та комунальних підприємств. На ній в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако сказав, що до створення військової адміністрації у Чернігові є багато питань

З його слів, попри рішення Яворівського та Львівського апеляційного суду міська рада продовжувала працювати: відбулася сесія, де були 33 депутати, ухвалений бюджет та програми на 2023 рік. Він також зауважив, що в Чернігові є фахова команда, завдяки якій місто втрималося у березні 2022 року без створення військової адміністрації. Тому зараз, каже Ломако, до створення військової адміністрації виникає багато запитань.

Він додав, що підстав для створення військової адміністрації, пов’язаних з тим, що міська влада не виконувала покладених на неї обов’язків, зараз немає. Та навів приклад Запоріжжя та Прилук.

"Є місто Запоріжжя. В Запоріжжі міський голова склав повноваження достроково ще в вересні 2021 року. Місто розташоване недалеко від лінії фронту, три чверті області перебуває в окупації, при цьому нормально працює без військової адміністрації. Є приклад Прилук, в місті не функціонує влада немає бюджету ухваленого, не збирається сесія кілька років. Міська голова сама звертається – пропонує встановити військову адміністрацію. Цього не відбувається".


Водночас юристи міськради пояснюють, каже Ломако, що сам факт указу не зупиняє функцій міської ради та її повноважень.

“Процес створення адміністрацій займе кілька днів. Бо має бути призначений керівник, коли буде призначений керівник, має вийти другий указ з прізвищем цього керівника... До цього моменту ми всі на своїх місцях, ми відповідаємо перед нашими виборцями, нашими громадянами, перед один одним максимально якісно виконувати свої функції – це наша відповідальність. Хоча ми розуміємо, що це тимчасово, в такому форматі, але ми маємо це робити. Ми відповідаємо перед людьми. Тому кілька днів умовно ми чекаємо на це рішення. А коли буде керівник, я думаю, буде якесь спілкування, він озвучить своє бачення роботи, чи це зробить ОВА. Ми поспілкуємося і, враховуючи наш досвід, ми готові конструктивно, в робочий спосіб передати досвід, повноваження для того, що не постраждало місто.”

Gorod.cn.ua за матеріалами "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Атрошенко, Ломако, Чаус, Подорван

Добавить в: