Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Захистили Чернігів від росіян, захистимо і від політичного тиску - звернення депутатів напередодні засідання Львівського апеляційного суду в справі міського голови

Захистили Чернігів від росіян, захистимо і від політичного тиску - звернення депутатів напередодні засідання Львівського апеляційного суду в справі міського голови

 

АКТУАЛЬНО "Разом захистили Чернігів від росіян, разом захистимо місто і від політичного тиску!". Така заява пролунала під час засідання сесії Чернігівської міської ради 25 січня. Стосувалася вона політичного тиску на очільника Чернігова Владислава Атрошенка.Від імені депутатського корпусу говорив секретар міськради Олександр Ломако. Він повідомив, що цієї п’ятниці, 27 січня, у Львівському апеляційному суді відбудеться розгляд апеляції міського голови Чернігова. Будуть на ньому присутні і депутати ЧМР, мінімум третина. Це їх можливість висловити підтримку обраному більшістю чернігівців меру та захистити місцеве самоврядування.

Сьогодні ми не можемо дозволити чиновникам використовувати Чернігів та чернігівців в особистих політичних іграх. Саме тому, представники громади міста Чернігова, в тому числі, мінімум третина депутатського корпусу міської ради, їдуть у Львів та будуть брати участь у засіданні апеляційного суду. Наша мета — не лише підтримати свого міського голову та відстояти вибір чернігівців, а захистити місцеве самоврядування та демократію в Україні в цілому, — повідомив Олександр Ломако.Нагадаємо, що апеляційний суд Львова розглядатиме апеляцію Владислава Атрошенка щодо рішення Яворівського районного суду Львівської області, яким 7 грудня 2022 року його було відсторонено від посади міського голови терміном на один рік.

Справедливий та неупереджений розгляд апеляції та скасування рішення суду першої інстанції - стане першим, але важливим кроком у відновленні справедливості.

Впевнений, що під час війни з росією, ми повинні єдиним фронтом боронити наше місто та нашу країну. Місцева та центральна влада мають боротися не одна проти одної, а за Україну. Разом. Разом захистили Чернігів від росіян, разом захистимо місто і від політичного тиску!, — заявив під час засідання сесії Олександр Ломако.

Виступають ось таким єдиним фронтом стосовно захисту місцевого самоврядування депутати міськради не вперше. Нагадаємо, що вже наступного дня після оголошено Яворівським судом рішення, 8 грудня, за ініціативи обранців Чернігівської міськради було скликано позачергове засідання сесії і затверджено Звернення до президента України.

Громада Чернігова та депкорпус міської ради від її імені звернулися до Президента України та висловили своє обурення рішенням, метою якого є наступ на місцеве самоврядування з подальшим його знищенням, — нагадав під час своєї промови Олександр Ломако.

Починаючи із 7 грудня і до сьогодні ситуація з відстороненням Владислава Атрошенка від займаної посади облетіла всі шпальти друкованих та інтернет-видань, екрани телевізорів, говорили про неї і в експертних колах. Зокрема, висловили свою думку про судове рішення і представники місцевих громад країни, Асоціація міст України, Комітет виборців України, народні депутати, міські голови, голови ОТГ, українські та міжнародні правники та фахівці з розвитку місцевого самоврядування.Головним лейтмотивом усіх звернень та оцінок стала проста істина: рішення стосовно Владислава Атрошенка є небезпечним прецедентом, що знищує місцеве самоврядування в Україні та ставить під загрозу основні цінності, за які сьогодні воює наша країна: свобода, демократія та права людини, — констатує секретар міськради.

Під час свого виступу Олександр Ломако вкотре нагадав про стійкість та сміливість Чернігова та його мешканців захищати свободу та демократичні цінності. Так, стоячи пліч-о-пліч із героями-воїнами ЗСУ у лютому-початку квітня 2022-го, вдалося відбити наступ російської армії і не пустити окупанта до столиці. 12 березня 2022 року указом Президента Чернігову був наданий статус Міста-Героя.

За матеріалами пресслужби Чернігівської міської ради

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівська міська рада, мер Чернігова, Владислав Атрошенко, Олександр Ломако

Добавить в: