Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Сосницькій лікарні результати аналізів можна мати за лічені хвилини

У Сосницькій лікарні результати аналізів можна мати за лічені хвилини

 

НАВІТЬ КОЛИ ВИМИКАЄТЬСЯ СВІТЛО, КНП «СОСНИЦЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО- САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ» ПРАЦЮЄ

І це завдяки генератору, який надала се­лищна рада. Пристрій, потужністю 7,5 кВт забезпечує всю роботу первинної медици­ни: працюють холодильники, комп'ютери, медичне обладнання. Раніше, коли вимика­лося світло, найбільшою проблемою було те, що не працювали холодильники, де збе­рігається вакцина для щеплення дитячого та дорослого населення, медикаменти.

Пальне для роботи генератора - ви­ключно із бюджету центру. А це півтора лі­тра пального за годину роботи генератора. Тобто щодоби, в залежності скільки годин відсутнє світло, витрачається більше 15 лі­трів пального.

РЕЗУЛЬТАТИ АНАЛІЗІВ МОЖНА МАТИ ЗА ЛІЧЕНІ ХВИЛИНИ

З весни у центрі з ініціативи заступника головного лікаря Олександра Ясинського при безпосередній співпраці з благодійним фондом Медікоз-Дельмундо відкрито власну лабораторію. Закордонні партнери не тільки надали розхідні матеріали та новітнє об­ладнання, а й навчили ним користуватися. Навчання проходили дві медичні сестри і в режимі онлайн, і до центру приїжджав інженер, який наочно проводив заняття.На фото - Андрій Сердюк

- Відкриття лабораторії - це великий плюс у роботі центру, - розповідає головний лі­кар Андрій Сердюк. - По-перше, це економічно вигідно. Раніше проведення аналізів ми замовляли у Сосницькій лікарні, відповідно це коштувало немалих коштів. По-друге, і найголовніше, результати аналізів можна мати вже за лічені хвилини і не витрачати час, а робити точні призначення хворому.

Але з вимкненням електрики навіть генератор не може забезпечити чітку роботу ла­бораторії. Спеціалісти радять встановити безперебійник, адже струм має бути постій­ним. Тому на разі шукають можливості для його придбання.На фото: медсестра Світлана Василівна Васюк швидко робить аналізи. Фото Віктора ШЕВЧЕНКА

МОДУЛЬНА КОТЕЛЬНЯ

Нині у центрі йдуть роботи по встановленню нової модульної котельні.
- Спільно з громадою ми виграли грант, - розповідає Андрій Юрійович. - Вже були перемовини із фірмою, яка забезпечить нас всім необхідним. За умови, коли буде приготовлена ділянка під модульну котельню, тоді й буде доставлено все обладнання. Підготовка триває, на разі все залежить від погодних умов, адже не всі будівельні ро­боти можна виконати, коли на дворі мороз чи йде сніг. Але й при цих умовах ми розра­ховуємо, що до нового року матимемо свою котельню.
Нагадаємо, що нині центр залежить від лікарні - у них одна котельня. Відповідно ба­гато тепла втрачається на теплотрасі, що веде через дорогу з лікарні до центра.

НОВИЙ КАБІНЕТ ДЛЯ ЩЕПЛЕНЬ ТА СУЧАСНИЙ ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ КАБІНЕТ

Відкриття таких кабінетів з новим надсучасним обладнанням планується вже у бе­резні і знову ж таки за рахунок грантових коштів. Це також спільний проект центру і се­лищної ради. Нині тривають роботи на вимогу донорів - потрібно підготувати кабінети.

ПОТРІБНІ СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

Ця проблема ніколи не відходить на задній план, оскільки шість лікарів, які працюють у центрі, не можуть забезпечити всю потребу, максимальна кількість пацієнтів, з якими сімейний лікар може підписати декларацію, складає 1800 осіб. За крайньої необхідно­сті може бути на 10 відсотків більше.

На разі, коли у Понорниці створено центр ПМСД, частина пацієнтів перепідписали декларації зі своїм сімейним лікарем. Тому зараз є можливість сосницьким сімейним лікарям добрати пацієнтів.

Останнім часом я вів перемовини із трьома лікарями - переселенцями з Херсонщини та Донеччини. Вони ніби й погоджувались. Була надія. Але плани в них змінилися, - сказав головний лікар Андрій Сердюк. Тому вакансії відкриті.

У МАСАЛАЇВЦІ, КУПЧИЧАХ І МАЛОМУ УСТІ ФАПИ ЗАКРИЛИ

Як пояснив головний лікар центру ПМСД Андрій Сердюк, причина - недостатнє фі­нансування. Утримання ФАПів лягає або на бюджет центру, або на місцевий бюджет. Національна служба здоров'я України такі установи не фінансує. Тільки сімейний лікар заробляє гроші, які потрібно розділити на всі видатки.

Для розуміння: незалежний сімейний лікар на свій рахунок отримує 100 відсотків за укладені декларації, а потім за потреби може витрачати ці кошти на податки, послуги медичної сестри, бухгалтера, оплату комунальних послуг, інше. Сімейні лікарі у цен­трах отримують 15-30 відсотків, решта коштів йде на утримання медзакладу, в тому числі і на зарплату фельдшера.

Працевлаштувати фельдшерів теж не має можливості.

Джерело: газета "Вісті Сосниччини" від 15.12.2022, Олена КУЗЬМЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сосниця, лікарня, Сердюк, аналізи

Добавить в: