Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Директор департаменту Андрій Шемець — потрапляв у суд через алкоголь за кермом вже двічі

Директор департаменту Андрій Шемець — потрапляв у суд через алкоголь за кермом вже двічі

 

Перевірячи дані по справі 38-річного Андрія Шемця Директора департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА, якого 26-го грудня, близько 22-ї години вечора зупинили на “Шкоді-Октавії" патрульні поліцейські, та виявили що він кермував автівкою п'яний, наш журналіст натрапив на минуле посадовця. На жаль, воно пов'язане зі звичкою вживати алкоголь за кермом...Фото - скріншот з відео Час Чернігівський


Починаючи з 2015-го року його зупиняли нетверезого за кермом тоді ще ДАІшники, а потім вже патрульні поліцейські.

Згідно з матеріалами справи за 2015-й рік Андрій Шемець 04.01.2015 року, о 03.55, у м. Чернігові, керував транспортним засобом марки ЗАЗ, з явними ознаками алкогольного спяніння та відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан спяніння, чим порушив п.2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.

14.04.2015 року суддя І.А.Мурашко закрив справу, через те що ст.38 КУпАП передбачала накладення адміністративного стягнення не пізніше, як через три місяці після вчинення правопорушення.

Поясним нашим читачам, що в ті роки через лояльне законодавство штраф за алкоголь за кермом можна було не отримати навіть, якщо ти робив вигляд, що не отримував повістку і просто не приходив до суду, протягом 3 місяців. Тут скоріш за все спрацював схожий варіант, хтось передав матеріали до суду (можливо і невипадково) з запізненням і вуаля — справа закрита, бо строки спливли.

Але починаючи з 2020-го року і до тепер законодавство по відношенню до нетверезих водіїв стає все суворішим. Та ось вже у 2020-му Андрій Шемець змінивши ЗАЗ на “Шкоду Фабію” знов попався тепер уже не ДАІшникам, а патрульним поліцейським (патрульну службу в Україні було створено 07.11.2015-го року).

Цього разу пан Андрій прийшов до суду з адвокатом Вольфовським С.О. , бо штрафи немалі і можуть позбавити права кермувати на рік.


У судовому засіданні була оприлюднена інформація, що 31.03.2020 о 18.35 год. Шемець по вул. 1-го Травня, 173 в м. Чернігові керував транспортним засобом марки «Шкода Фабіа» із явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота , виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя та відмовився від проходження, відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння.

З обвинуваченням порушник не погодився і казав, що йому, мовляв не подобається прилад “драгер”, який використала поліцейська, і що він хотів пройти тест у клініці, але оскільки медики також користувалися драгерами, він відмовився тестуватися взагалі.

В той день драгер виявив у Шемця 2,26‰ (проміле). Це відповідає сп’янінню середнього ступеню, у процедурі приймали участь запрошені свідки.Як пише видання “Високий Вал” на той момент Шемець був заступником директора департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації.

22 травня 2020 року  суддя Деснянського райсуду Андрій Сапон, звісно таких доводів пана Шемця не прийняв до уваги, в тому числі й через те, що переглянув красномовне відео з боді-камер поліцейських, та призначив накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10 200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік. 

Андрій Шемець тоді звернувся до іншого адвоката, подав апеляцію і програв її. 21 липня 2020-го року суддя судової палати в кримінальних справах Чернігівського апеляційного суду Короїд Ю.М. залишив апеляційну скаргу без задоволення.

Сподіваємось, що черговий судовий розгляд, хоч якось зупинить пана Андрія Шемця від кермування автомобілем у стані алкогольного спяніння.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в: