Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Міськрада Чернігова звернулась до президента, аби він ветував закон про реформування містобудування

Міськрада Чернігова звернулась до президента, аби він ветував закон про реформування містобудування

 

Депутати Чернігівської міської ради просять Президента України застосувати право вето щодо закону 5655. Закон про реформу містобудування в Україні Верховна Рада ухвалила 13 грудня. Це монументальний документ, який має суттєво змінити правила гри на будівельному ринку."За" відповідне звернення на минулій сесії 23 грудня проголосували 30 депутатів.

Міський голова, пропонуючи це питання до порядку денного наголосив на кількох аспектах, прийнятого верховною радою законопроєкту, що нівелює контроль міст за будівництвом і може призвести до хаосу у містобудівній сфері.


Владислав Атрошенко повідомив присутнім, що в разі підпису закону Президентом, місцеві громади не зможуть впливати на самовільні забудови. Також у законі існує норма про те, що в разі припинення самовільного будівництва у законний спосіб, громада повинна буде відшкодувати кошти власнику майна.

Одразу після прийняття цього закону асоціація міст України звернулася до Президента, аби той застосував право вето. Там також пропонували доголосування у парламенті і підтверджують нині свою готовність доопрацювати законопроєкт 5655, для врахування потреб місцевого самоврядування і наголошують, що до жодних груп по опрацюванню реформи містобудування Асоціація не входить і не запрошувалась.

У день прийняття закону 5655, петиція до Президента накласти на нього вето набрала за лічені години набрала необхідну кількість підписів - 25 000, а поки відправилась на розгляд її підписали трохи більше 42 000 осіб.

Джерело: телеканал “Дитинець”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, міськрада, вето, Атрошенко

Добавить в: