Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Двоє юних дослідників із Чернігівщини отримуватимуть стипендії Президента України

Радио

Двоє юних дослідників із Чернігівщини отримуватимуть стипендії Президента України

 

За високі результати, досягнуті у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2022 році, стипендії Президента України призначено двом дослідникам із Чернігівської області — Сергію Бартошу та Ярославі Мажузі.Сергій презентував свій проєкт «Створення плотера на основі мікроконтролера Arduino» в науковій секції «Комп’ютерні системи та мережі» (науковий керівник — учитель інформатики прилуцького ліцею № 6 Станіслав Бурдюг).

Ярослава ж вразила членів журі дослідженням, узагальненим в роботі «Повсякденне життя сільської дитини у 1953–1964 рр. (за матеріалами Чернігівщини)» (наукова секція «Історія України»). Попри популярність теми у працях науковців, повсякденне життя дітей у 1953–1964 рр. уперше стало об’єктом дослідження. Науковий керівник — кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, археології та краєзнавства НУ «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Олена Гринь.

Юні дослідник та дослідниця навчаються на першому курсі: Сергій — в Національному авіаційному університеті (випускник прилуцького ліцею № 6), Ярослава — в НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (випускниця Чернігівського обласного наукового ліцею та обласного комунального позашкільного навчального закладу «Чернігівська МАН учнівської молоді»).

Довідково:


Президентська стипендія призначена для заохочення студентів, які визнані переможцями Всеукраїнських олімпіад і конкурсів. Розмір стипендії залежить від конкурсу та закладу освіти.
Це стипендія, яка виплачується найкращим студентам та переможцям всеукраїнських та міжнародних олімпіад.

Також президентську стипендію отримують учні, які здобули найвищі результати за ЗНО.

Стипендії виплачуватимуться протягом календарного року з 1 вересня щомісяця.

Крім того, особи, яким призначено стипендію за ЗНО, зберігають право на отримання й інших стипендій.

1 січня 2022 року в Україні було підвищено усі стипендії. Розмір президентської залежить від того, який конкурс виграв студент чи учень, та у якому саме навчальному закладі він навчається. Тож, це сума від 2870 грн до 4400 грн. щомісяно.

Джерело: Управління освіти і науки Чернігівської обласної військової адміністрації

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: стипендія, Президент, Бартош, Мажуга

Добавить в: