Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » СБУ викрила організацію, що вивозила чоловіків за кародон. Очолює її депутат Чернігівської міськради

СБУ викрила організацію, що вивозила чоловіків за кародон. Очолює її депутат Чернігівської міськради

 

Служба безпеки України ліквідувала канал незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку та викрила трьох організаторів цього каналу. Ними виявились чернігівці, які пропонували потенційним призовникам виїхати до Євросоюзу під виглядом волонтерів. Про це йдеться у повідомленні Служби безпеки України.

Правоохоронцям вдалося запобігти незаконному перетину кордону десятьма чоловіками призовного віку.

За інформацією слідства, вартість незаконного виїзду за кордон становила від п'яти тисяч доларів. Сума залежала від терміновості виїзду та фінансових можливостей клієнтів. Аби виїхати за кордон чоловіків оформлювали як членів однієї з чернігівських громадських організацій, яку очолює депутат Чернігівської міської ради.

Пізніше інформацію про фіктивних волонтерів подавали до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури для внесення відповідних даних до електронної системи "Шлях".

Під час обшуків за місцями проживань і роботи фігурантів правоохоронці виявили:


десятки тисяч доларів;
комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;
печатки громадської організації, яку використовували для підробки документів;
два автомати Калашнікова та набої різного калібру.

Слідчі СБУ повідомили організаторам про підозру за ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) та ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. За інформацією Чернігівської обласної прокуратури, двом з них обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

ЗМІ "Суспільне Чернігів" з власних джерел стало відомо, що очільником громадської організації, яка й створила канал нелегального виїзду за кордон, є депутат Чернігівської міської ради від фракції "Рідний дім" Сергій Кирієнко. Цю інформацію він підтвердив у коментарі.
"Громадська організація зареєстрована на мене. Вона працює по всій країні. Там і Харківська область, Львівська, Київська. Після початку війни почали займатись волонтерською діяльністю. Знаю, що оформлювались водії для перетину кордону. Зі мною з СБУ ще ніхто не зв'язувався та не контактував. Особисто я грошей не брав", — говорить Кирієнко.

Депутат стверджує, що вже понад пів року не перебуває на території України, а проживає у Великій Британії. Цю інформацію підтверджує і той факт, що Кирієнко був присутній лише на одній сесії Чернігівської міськради у 2022 році.

"Я виїхав, мав законні підстави, не як волонтер. Супроводжував інваліда. Для мене це сюрприз, що якісь гроші хтось отримав. Можливо хтось скористався довірою й дійсно хотів заробити. Я у членів ГО почав питати: "Хтось щось знає?" Звичайно, всі сказали, що ніхто нічого не знає. Ну, треба буде з'ясовувати далі. Ми бачимо, що є нелегкі та складні стосунки між мером міста та обласною військовою адміністрацією. Можливо в чомусь підставляють, треба буде розібратись".Джерело: "Суспільне Чернгів" та прес-служба СБУ Чернігівської області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кирієнко, депутат, волонтери

Добавить в: